TN panel ile hikayeli oyunlar oynanır mı?

xMarshallD

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba TN panelle arada nadirde olsa Minecraft, The Forest, Forza 4 oynanir mi? Ama günümün çoğunluğunu Valorant oynuyorum.

Model: ASUS VG248qg.

Son düzenleyen: Moderatör:
TN panel aldıysanız maalesef hikayeli oyunlar açılmıyor, siyah ekranda kalıyor.

O anlamda demek istememiştim ama siz bilirsiniz.

Oynanır tabii ki. Şimdiye kadar hep TN ile oynadım ben. IPS'ten TN'ye geçilmediği sürece sorun olmaz.

Şu anda VA panel kullanıyorum NVIDIA ekran kartı ayarlarından oyun opakligi denen şeyi açtım %78 çok fark olur mu alışılır mi ?

O anlamda demek istememiştim ama siz bilirsiniz.

Şu anda VA panel kullanıyorum NVIDIA ekran kartı ayarlarından oyun opakligi denen şeyi açtım %78 çok fark olur mu alışılır mi ?
Emin değilim ama denemekten zarar gelmez. Monitör yüzünden oyun oynanmaz diye bir şey yok. Kötü gelse de alışırsınız.

İki yıldan uzun bir süre VG248QG kullandım, oynamasına oynarsın, denildiği gibi daha iyi görüntülü bir panelden geçmediğin sürece rahatsız etmez.

Fakat, aynı diziyi hem bilgisayarda hem televizyonda hem telefonda izliyorsan bir noktadan sonra TN panelde ne kadar çok şey kaybettiğini hissediyorsun, oyun oynamasan bile.

İki yıldan uzun bir süre VG248qg kullandım, oynamasına oynarsın, denildiği gibi daha iyi görüntülü bir panelden geçmediğin sürece rahatsız etmez.

Fakat, aynı diziyi hem bilgisayarda hem televizyonda hem telefonda izliyorsan bir noktadan sonra TN panelde ne kadar çok şey kaybettiğini hissediyorsun, oyun oynamasan bile.

Aklimda VG259QR vardı 1 günde 3.5kdan olunca 5.5k olunca bende o modele yöneldim benim için IPS kalitesine gerek yok VA panele yakın gösterse yeter. Denildiği kadar akıcı mi peki ya da FPS modu açınca renkler iyi mi oluyor.

Aklimda VG259QR vardı 1 günde 3.5kdan olunca 5.5k olunca bende o modele yöneldim benim için IPS kalitesine gerek yok VA panele yakın gösterse yeter. Denildiği kadar akıcı mi peki ya da FPS modu açınca renkler iyi mi oluyor.
FPS oyunlarında rakibi görmek için iyi fakat gerçek bir görüntüyle alakası bile yok o modda alınacak görüntünün. Akıcılık meselesi tartışmasız, bayağı iyiydi o konuda tabii benim bilgisayar kötü olduğu için CS1.6 dışında 300FPS civarı oynayabildiğim oyun yoktu, CS:GO vb. oyunlarda da denemiş olsaydım yüksek FPS ile yorum yapardım, CS:GO yu 100-180FPS arası oynadım hep.

Yeni konular

Geri
Yukarı