Tofaş Doğan arabaya saygı göstermeyenler

Ortadan bölünen arabalar direkten birleştirilip kötü kaynak atılan veya o kısımdan şiddetli bir darbe yiyen araçlar oluyor. Bir kaportacıya gidip neresinde oynama vs. var baktırın, efendime söyleyeyim, mekanik ustasına gidip motoruna ve yürüyenine baktırın... Bu tarz esnaflarda baktırmadan almayın çünkü piyasada çok fazla ölü Tofaş var ve zaten Tofaş'ın parça kalitesi belli. Ölü bir Tofaş ocağınıza incir ağacı dikecektir sadece.

Aşırı oynanmış bir araçtan da kaçının, özellikle air takılanlardan. Çoğu usta air takmak için şaseyi kesiyor. Bazıları air gibi parçaları çıkartıp orjinal adı altında satıyor, bu yüzden dediğim gibi motora, şaseye, yürüyene ve kaportaya baktırın. Tavsiyem elektrik tesisatına da baktırmanız olacaktır çünkü neredeyse her Tofaş LPG'li olduğu için en ufak bir elektrik kaçağı sorun yaratır.

Son düzenleme:
Bir de arabada bir kaç oynama ile daha iyi ve daha güvenli olacağını düşünüyorum.
Biraz toz pembe bir hayal bu. Bahsedilen araç tahminimce en az 15 yıllık. Bu kadar eski bir arabayı bir kaç oynama ile daha güvenli yapabileceğinizi düşünüyorsanız bence yanılıyorsunuz. Hayalinize saygı duyuyorum fakat gerçekler ortada. Bu arada moralinizi bozmak veya hayalinizden vazgeçirmeye çalışmıyorum.

Saygı göstermeyenler ? . Doğru önümüzden geçince ceketimizi iliklemeliyiz .
Saygı derken fikirlere saygı anlamında.
Biraz toz pembe bir hayal bu. Bahsedilen araç tahminimce en az 15 yıllık. Bu kadar eski bir arabayı bir kaç oynama ile daha güvenli yapabileceğinizi düşünüyorsanız bence yanılıyorsunuz. Hayalinize saygı duyuyorum fakat gerçekler ortada. Bu arada moralinizi bozmak veya hayalinizden vazgeçirmeye çalışmıyorum.
Bir kaç oynama derken bayağı oynama. Güçlendirme adına.

Arkadaşlar zamanı geldiğinde arabayı fabrika ayarında yapmak istiyorum. Zaten yedek parçalarını gözümüz kapalı bulabiliyoruz. Bir de arabada birkaç oynama ile daha iyi ve daha güvenli olacağını düşünüyorum.

Hocam hiçbir oynama ile o araç güvenli olmaz.

Burada ne demek istediniz?

Ben motorcuyum arabalardan nefret ederim. Ciddiyim vergilerin artmasına en çok ben sevindim. Sokaklar araba dolu zaten. Marka model ne olursa olsun arabalardan nefret ederim.
Adam olana saygım sonsuz ama nefret ederim özellikle modlu Tofaş'lardan. Geçen en son kafa tutuyordu trafikte ama biraz arkada kaldı galiba😁😁
@Cliff_Burton sorun ne?

Geri
Yukarı