TOGG 1.5 milyon TL olsa bile kapış kapış gidecek

1 milyona Passat alıyorlar dünya mazot parası verıyorlar Passat'ı alacaklarına TOGG'u alırlar elektrik daha ucuz olur.

Hocam Passat D segment yani lüks segment bir araç. TOGG ise C segmenti suv bir araç. İkisini karşılaştırmak çok mantıksız Passat her türlü daha kaliteli alman arabası. Yedek parça sıkıntısı servis sıkıntısı olmaz güvenilir bir araba. TOGG ise daha yeni çıkacak bir araba bir sürü hatası olacaktır servis sıkıntısı olacaktır yedek parça sıkıntısı olacaktır.

1.5 milyon ₺'ye ne idüğü belirsiz bir araç alabilecek kadar zengin olanlar alacaklardır sadece.
1.5 milyon ₺'si olup araba bakanlar ise hiç yaklaşmayacaktır.

Şahsen o fiyata Audi A5 alma taraftarıyım. Ama TOGG alanda olacaktır. Vatana millete hayırlı olur umarım.

Bakanlar, milletvekilleri ve diğer siyasiler altlarındaki Alman lüks araçları bırakıp büyük oranla yerli olarak üretilmiş aracı alırsalar hem ülkeye hem de yurtdışın reklam yapabilmiş olurlar. Tabi şuan sahip oldukları araçlardan vazgeçebilir olmaları gerekiyor. Bunun dışında TOGG bir halk aracı olamaz. Yine zengin kesime hitap eden ve yine vergi üstüne vergi ödenen bir araç olacağını düşünüyorum.

Alabilecek kişi sayısı ile alamayacak kişi sayısı asla aynı olamaz.

Türkiye'de 2021 yılı hanehalkı yıllık gelir ortalaması 76 bin TL civarında. Her yıl, bir önceki yılın verilerini Mayıs-Haziran ayında açıklıyorlar. O yüzden 2022'nin berbat tablosunu henüz görmedik.

GSYH'nin %20'lik dilimlerinde ezilenlerin yoğunluğu çok fazla iken tepemize binenler %6 civarında. Bu %6, GSYH'nin yarısını yiyor veya elinde tutuyor.

Buraya kadar yazdıklarım her açıklamasına şüpheyle baktığımız TÜİK verilerine ait. Bilgilere ve tablolara şuradan ulaşabilirsiniz:

Bağımsız araştırmacılar, anket firmaları
"Nüfusun %80'inin yoksulluk sınırının altında, yarısının açlık sınırının altında olduğu"nu dile getiriyor.

Gelelim TOGG'a...
İktidarın hem seçimler için hem de organize bir soygun için şimdiye kadar çok iyi kullandığı projeyi muhalefet ne yazık ki reddedemiyor. Bu korkaklar sırf seçimde tepki almamak için devlet yandaş firma soygununu seyrediyorlar. Bazı aymazlar alım desteği de açıklıyor.
Ama iktidar değişikliği olduğu zaman hukuk üstündeki vesayet ortadan kalkarsa bu soyguna bağımsız mahkemeler dur diyecektir.

Uzun lafın kısası, bu teori tutmaz gibi görünüyor. Eğer, proje olması gerektiği gibi kamulaştırılmazsa bunun devamlılığı hukuki olarak mümkün değildir.

Son düzenleme:
Hocam Passat D segment yani lüks segment bir araç. TOGG ise C segmenti suv bir araç. İkisini karşılaştırmak çok mantıksız Passat her türlü daha kaliteli alman arabası. Yedek parça sıkıntısı servis sıkıntısı olmaz güvenilir bir araba. TOGG ise daha yeni çıkacak bir araba bir sürü hatası olacaktır servis sıkıntısı olacaktır yedek parça sıkıntısı olacaktır.

Şahsen o fiyata Audi A5 alma taraftarıyım. Ama TOGG alanda olacaktır. Vatana millete hayırlı olur umarım.
Passat'tan her türlü daha kaliteli, teknolojik ve yeni tasarımlı. Passat yanından bile geçemez.

Hem Passat hem de TOGG kullandınız sanırım.
Gerçekten daha çıkmamış bir araba hakkında herkes nasıl bu kadar emin konuşuyor anlamadım.
Ben daha kullanmadığım arabalar hakkında yorum yapmazken insanlar daha gözüyle görmedikleri hatta çıkmamış bir araba hakkında yorum yapıyorlar ya bana biraz değişik geliyor.

Gerçekten daha çıkmamış bir araba hakkında herkes nasıl bu kadar emin konuşuyor anlamadım.
Ben daha kullanmadığım arabalar hakkında yorum yapmazken insanlar daha gözüyle görmedikleri hatta çıkmamış bir araba hakkında yorum yapıyorlar ya bana biraz değişik geliyor.
Trollük mantık gerektirmiyor çünkü. İstediğin gibi at, tut... Yiyen yer...
Koca Demirel seçim meydanlarinda "İnönü asker kaçağı" diye bağırıyordu.
Reis, 40-50 yıllık kurumlar, havalimanları için şehir şehir gezip avazı çıktığı kadar "biz yaptık" diye bağırıyordu.
Biz de yiyoruz işte...

Yeni konular

Geri
Yukarı