TOGG araba hakkında düşünceleriniz nedir?

Kalkınmak, bu durumdan kurtulmak istiyorsan katma değeri yüksek alanlarda yüksek kapasiteli üretim yapmak zorundasın. Bu proje de bunun ilk adımlarından biri, sen dahil millet olarak daha projenin yol haritasına bile bakmadan yaftalayıp desteklemezsen halk olarak sürünmeye mahkum kalırsın.

Halk neden fakir? Üretimle destekleyebildiği bir ekonomisi yok.

Bunu düzeltmek için ne yapmak lazım? Üretim için projeler hazırlanıp desteklenmeli, maliyetin altına girip sanayi oluşturmalı.

Projeleri desteklemek maliyetli ama halk fakirken buna girişilmemeli dersen geçmiş olsun. En az 100 ülkenin içinde olduğu girdaba kendini sokmuş oluyorsun ülke olarak. Ön yargılı olmak normal ama araştırmayıp projenin arkasını görmeden yaftalarsan yine geçmiş olsun millet olarak.

Yemin ediyorum bıktım artık sadece önyargılarıyla hareket edip söylenilen şeyleri kafasına takıp araştırma gereği duymadan aynı kafayla yaşamaya inat eden insanlardan. Böyle yaşamaya devam edin, önyargılarınızla ve neyin doğru neyin yanlış olduğunu araştırmaktan erinen halinizle daha çok debeleneceksiniz. Ben sizlerle uğraşmaktan sıkıldım. Gelecek yazdan itibaren derdim değil bunlar diyordum, yukarıda diğer kişinin dediği şey doğru. Gidiyorken niye dert ediyorum? Şu andan itibaren umurumda değil, hadi herkes kendi bacağından asılmaya devam etsin. Bu zihniyetle devam, derdim değilsiniz...

2 yorum önce konuyu kapatmak için teşekkür ettim ama hala devam ediyorsun. Dünya senin etrafında dönmüyor, Türkiye ekonomisinin karşılayamayacağı çok büyük bir döviz sorunu varken hala TOGG böyle TOGG şöyle. Yapılacak onca proje varken çılgın ve göz boyama projelerine artık insanlar inanmıyor ve güvenmiyor. Benden alıntı yapıp ta benim gıyabımda yok umurum değilsin vs gibisinden şeylerde söyleyemezsin haddini bilmeni tavsiye ederim...

Türkiye ekonomisinin karşılayamayacağı çok büyük bir döviz sorunu varken hala...
Togg bunun için üretilmiyor mu zaten? :D Nasıl bir kafa bu anlayamadım.

Konuşmanın sonundan değil başından başlasaydınız keşke okumaya. Herkes inanmak istediği şeye inanabilir. TOGG kurulduğunda dolar 5 TL'ydi şu an 14 TL %100 yerli bir otomobil olsa katma değeri elbette fazlasıyla artacaktı.
Tamam, siz haklısınız.

Devlet ilk defa yerli arabadan bahsedince, halk arabası yapıcaklarını sanmıştım.

Lüks araba yapmak da iyi fakat kim Tesla varken bu fiyata TOGG alır bilmiyorum, hayırlısı olsun.

Halka faydası olmayan, gereksiz yere gündem meşgul eden bir proje.

"Halk alabilecek mi?" muhabbetini geçiyorum, onu zaten biliyoruz. Halka doğru düzgün alım gücü, iş istihdamı sağlamayan bir iktidara sırf para verip alamayacağım bir araba yaptı diye destek vermemizi bekleyen fanatikler var. Bu arabayı savunanların argümanı da komik geliyor. Yurtdışına ithal edilirse döviz düşermiş. Daha tarım sektöründe bir şey ortaya koyamayan bir iktidardan bekliyorlar bunu gerçekten :D

Hadi bu araba yurtdışında sattı diyelim. Ordan gelen para sana ulaşmayacak. 2464. yazlık sarayın yapımına harcanacak.
Küçük dünyandan çık ve küresel ekonomileri gözlemle.
Soruna gelecek olursak da ülkemiz ekonomisi sağlam olmadığı ve saldırılara açık olduğu coğrafi olarak da sıkıntılar olunca kaçınılmaz oluyor. Ayrıca siyasi hatalar ve ekonomik hamle hataları ile sonuçları böyle olması çok normal. Boş kahvehane ağzını bırakıp ne yapılabilir elimizi nasıl taşın altına koymalıyız düşünüp sürece bu ülke hep böyle kalır. Saldırgan ve agresif tavırlardan vazgeçmek lazım. Öfkeyle kalkan zararla oturur sözü tam size göre...
Coğrafya sıkıntıysa hiçbir şey yapmamamız daha mantıklı değil mi o halde? :D Bu ekonomide her tarafa yazlık/kışlık saray dikmesiyle meşhur haşmetli liderimiz bu ülkeyi kalkındırmak için çok şey yaptı sonuçta (!) ama ekonomimiz nedense onun çabalarına rağmen çok kötü. Bu dış minnaklar bu kadar etkiliyse ülkenin kepengini kapatmak daha mantıklı görünüyor.

Bir yandan bütün çabalara rağmen, coğrafya yüzünden, dış minnaklar yüzünden ülke kalkınmıyor diyorsunuz. Bir yandan TOGG çıkınca ülke kalkınacak diyorsunuz, kendinizle çelişiyorsunuz. Başarısız bir troll'sün.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı