TOGG araba hakkında düşünceleriniz nedir?

Türk halkı alamıyorsa üretim anlamı yok bence.
Bu çok yanlış bir bakış açısı, Recep de aynı şeyi söylemiş.

Eğer alım gücünün düzelmesi, enflasyonun azalması için gerekli ekonomik hamleler yapılırsa uzun vadede bu araçlara hayal gözüyle bakan halk için artık hayal olmayacak ve bu süreçte araç üretimde olduğu için örneğin 10-15 yıllık bir mazisi olacak. Ekonomi düzelsin de öyle üretelim mantığı diye bir şey yok. Zaten bir bakıma üretim planlamaların doğrultusunda ekonominin iyi/kötü olur.

Benim demek istediğim, ülkede en çok satılan Egea gibi bir model değil de çok lükse kaçacak bir otomobilin yapılıyor oluşu. Daha alt seviyede bir otomobil ile halkın çoğunluğu İtalya menşeili bir şirkete kalmak yerine Türk markasını kullanabilirdi. Sonradan isteyenler için premium segmentine de oynanabilirdi.

Dış tasarımı oldukça güzel duruyor fakat iç tasarımı için aynı şeyi diyemem. Fazla ütopik duruyor.

Aracın konsept hâli bu. Piyasa versiyonu çıkmadan yorum yapmak zor.

1 milyon TL olursa kimse almaz vs. demişsiniz.
Passata 1 milyon veren adamlar alacak bu arabayı zaten.
Fiyatı 500 ila 800 civarı olur.

Bende isterim herkes alsın ama durum bu.
1.6 sıfır egea 380 bin TL.
Aracın rakiplerinden biri.
Fiyat konusunda içten yanmalı C-suvlar la rekabet edecek düzeyde denildi.

İçten yanmalı C-suvlar bunlar.

Eki Görüntüle 1276919

Bu araçların en baba modeli en fulu tiguan 1.156 bin TL.

En ucuzu olan Duster'ın en ful versiyonu 480 bin TL.

Tahmini fiyatım 650 800 arası.

Ve bu fiyata çıkarsa rakipsiz.

En baz donanımın da bile tüm ekranlar olacak.
Araç yürüyen yapay zeka zaten.

Gelelim sırf yerli olduğu için insanlar almaz lafınıza yanılıyorsunuz çünkü Türk milletin de yerli araba hasreti var. Yerli olduğu için iki araç arasında kalan kişiler bu arabayı alacaktır.

Bir şeye de siyaset katmayın be.

800'e az diyorsan psikiyatriye görün.

Çıkamayacağını düşünüyorum çıksa bile aracın minimum fiyatı 1 milyon lira olacakmış (suv modeli)
Ayrıca bu arabanın yerli olan kısımları çok az yerli falan değil yani malum kişilerin verdiği vaatlere bakarsan 2015 yılında çıkacaktı sözde.

Çıkamayacağını düşünüyorum çıksa bile aracın minimum fiyatı 1 milyon lira olacakmış (suv modeli)
Ayrıca bu arabanın yerli olan kısımları çok az yerli falan değil yani malum kişilerin verdiği vaatlere bakarsan 2015 yılında çıkacaktı sözde.

20222 de cikacak bence.

1 milyon TL olursa kimse almaz vs. demişsiniz.
Passata 1 milyon veren adamlar alacak bu arabayı zaten.
Fiyatı 500 ila 800 civarı olur.

Bende isterim herkes alsın ama durum bu.
1.6 sıfır egea 380 bin TL.
Aracın rakiplerinden biri.
Fiyat konusunda içten yanmalı C-suvlar la rekabet edecek düzeyde denildi.

İçten yanmalı C-suvlar bunlar.

Eki Görüntüle 1276919

Bu araçların en baba modeli en fulu tiguan 1.156 bin TL.

En ucuzu olan Duster'ın en ful versiyonu 480 bin TL.

Tahmini fiyatım 650 800 arası.

Ve bu fiyata çıkarsa rakipsiz.

En baz donanımın da bile tüm ekranlar olacak.
Araç yürüyen yapay zeka zaten.

Gelelim sırf yerli olduğu için insanlar almaz lafınıza yanılıyorsunuz çünkü Türk milletin de yerli araba hasreti var. Yerli olduğu için iki araç arasında kalan kişiler bu arabayı alacaktır.

Bir şeye de siyaset katmayın be.

He bir de soyle söyleyeyim yerli uretim oldugu icin en fazla normalde 250 bin civari olmali cunku yerli uretim o uretilen yerde ucuzdur ama sonuç Amerika Almanya vesaire binecek biz alamiyacaz 800bin tlcike.
@381258 gulme emojisi bir şey degil aciklaman varsa sun tartiışalım.

Son düzenleme:
He bir de soyle söyleyeyim yerli uretim oldugu icin en fazla normalde 250 bin civari olmali cunku yerli uretim o uretilen yerde ucuzdur ama sonuç Amerika Almanya vesaire binecek biz alamiyacaz 800bin tlcike.
@381258 gulme emojisi bir şey degil aciklaman varsa sun tartiışalım.

Fiyat üzerinden konuşmanın gereğini duymuyorum hocam. Zaten bu sene belli olur iyi kötü, neticede sene sonuna kadar belirlenir her şey. 1 milyon kadar pahalı olmayacağını ama 200 bin kadar da ucuz olmayacağını düşünüyorum. 2022'nin sonuna kadar kim öle kim kala.

Geri
Yukarı