TOGG CEO'su 3 Oyun Şirketi İle Çalıştıklarını Açıkladı

Uluslararası İş Birliği Platformu (UİP) tarafından düzenlenen 12. Boğaziçi Zirvesi,"Otomotiv Sektörünün Geleceği" konulu bir panele de ev sahipliği etti. Panelde yaptığı konuşmada otomobillerin otonomlaşarak hareketli evler olmaya doğru gittiğinden söz eden Gürcan Karakaş, evde ve ofiste ne yapılıyorsa yolculuk sırasında da bunları yapabilecek durumda olduğumuza değindi. Bu dönüşümün otomobillerde kullanılan teknolojileri değiştireceğinden bahseden ve oyun gibi eğlence araçlarının da bunlara dahil olduğundan bahseden CEO Karakaş’ın açıklamaları şu şekilde oldu:

Biz bugün artık teknolojinin desteğiyle, bağlantılı araçlarla, otonom araçlarla, aracın kullanımına odaklanmayacak olursak evimizde, ofisimizde neler yapabilirsek otomobilde onları yapabiliyor olacağız. Dolayısıyla orası bir yaşam alanı olacak. Böyle olunca da başından itibaren sıfırdan kurulan şirketler bizim gibi otomobilden fazlasını hedefleyerek yola çıkıyorlar, biz de öyle yaptık. Biz bir buçuk seneden fazladır binlerce fikrin içerisinden 350 kullanıcı deneyimi sunan senaryo seçtik. Bunların içerisinde 40 tanesini inovasyon derecesi yüksek olarak belirledik ki bunları yapabilecek startup'ları aradık. Ve bunların içerisinden enteresandır günümüzün şartları doğrultusunda 3 tane oyun şirketiyle de karşılaştık. Biz bu faaliyetlerin hepsini yaparken A'dan B'ye giderken keyif de almak istiyoruz. Dolayısıyla bizim için mesela şu an 3 tane oyun şirketi bir araya geldi. Bu konular üzerinde çalışıyorlar.

Kaynak
 
Katılım
18 Ağustos 2016
Mesajlar
8.124
Makaleler
8
Çözümler
18
Yer
Dünya
3 yıl oldu sözde 2022'de seri üretime geçiyordu bu arabanın ilk test sürüşünde öyle dediler haberlerde kulağımla duydum 2022 geldi ses yok. Ben artık bu kişilere inanmıyorum.
İlk bant inişi 2022 sonu olarak söylenmişti, henüz 2021'in sonundayız. Aceleci olmamak lazım :). Bir araç üretmek, üstüne bir de onun fabrikasını sıfır tecrübe ile sıfırdan kurmak öyle basit işler değil.
 
KS
KS
LittleGuy

LittleGuy

Centipat
Katılım
18 Nisan 2021
Mesajlar
1.190
Makaleler
30
Çözümler
3
Yer
İstanbul
(Yerli araç TOGG’un içerisindeki yazılımla Tesla araçlardaki gibi oyun oynanabileceği iddia ediliyor. Şirket şimdiden 3 oyun şirketiyle görüştüğünü açıkladı.)
Teslaya benzetmeye çalışıyorlar.
 
Yukarı