TOGG'un fiyatı nasıl?

Zaten halkımızın çoğunun alabileceği bir model olacak denilmedi, ayrıca ilk çıkaracağı modelin donanımlı ve üst segment çıkması daha iyi olur marka açısından. Sonraki yıllarda illa ki ekonomik modelleri çıkacaktır.

Tüm özelliklerini görmeden fiyatı yorumlamak zor. Konfor, güvenlik, teknik özellikleri vb. hepsiyle beraber değerlendirmek lazım. Tabiki diğer elektrikli araçlarla kıyaslanacak ancak bu alanda yeni olduğumuzu da unutmamalıyız.

5.500₺ Asgari ücrette 900.000₺ araç satışa çıkacaksa yine halkım alamayacağı arabayı alkışlayacak :)

Zaten halkımızın çoğunun alabileceği bir model olacak denilmedi, ayrıca ilk çıkaracağı modelin donanımlı ve üst segment çıkması daha iyi olur marka açısından. Sonraki yıllarda illa ki ekonomik modelleri çıkacaktır.

Tüm özelliklerini görmeden fiyatı yorumlamak zor. Konfor, güvenlik, teknik özellikleri vb. hepsiyle beraber değerlendirmek lazım. Tabiki diğer elektrikli araçlarla kıyaslanacak ancak bu alanda yeni olduğumuzu da unutmamalıyız.
50bin dolarlık bir fiyat yurt dışı için de çok çok fazla bence.

Merhaba,

Tuncay Özilhan'ın açıklamasına göre eğer Togg %10'luk dilimde olacaksa şu anda Türkiye'de satılan en ucuz ilk 3 arabadan biri olacak. Bunu sağlamak için Tesla benzeri bir bayisiz satış politikası izleyecekmiş. Otomobil bayii karlarının %7-8 olduğu düşünüldüğünde aracın fiyatının diğer elektrikli modellere göre daha uygun olmasının sebeplerinden biri bu olmalı.

Diğer araçlar ise Renault Zoe ve Hyundai Konda. Fiyatlar için Elektrikli araçlar konu başlığında paylaştığım tabloya bakabilirsiniz.

Kişisel düşünceme gelirsem; eğer bu güne kadar açıklanalar doğru çıkarsa, Türkiye'deki en uygun C-segment elektrikli SUV araç olur ve çok iyi satış rakamlarına ulaşır.

Not: Güncel elektrikli araç fiyatları için burayı tıklayınız.

Saygılarımla.

O fiyata piyasada %100 elektrikli SUV yok, fiyatı çok uygun mesela Volvo XC40 P6'nın yarı fiyatı neredeyse ama bana dandik bir araç gibi geliyor TOGG. Piyasa bir çıksın da bakalım, pek kalite imajı yok araçta.

Merhaba,

Tatım tarihine çok fazla bir zaman kalmadı, yaklaşık 3 hafta sonra tanıtılacak. AVM'lerde üretilecek olan aracı canlı bir şekilde gördükten sonra malzeme kalitesi hakkında bir fikir sahibi olacağız. Öncesinde ne desek boş.

Türkiye'de 2022 Eylül ayında 773 tane elektrikli, 31094 tane benzinli araç satılmış. Eğer malzeme kalitesi iyi olursa üretime geçtikten sonra çok kısa bir zaman içinde elektrikli araçlarda pazar lideri olur.

Şu paylaştığım tabloyu güncelleyeyim de rakipleri hangi modellermiş daha net ortaya çıksın. Karşılaştırma yaparken elma ile armudu karşılaştırmayalım. :)

Saygılarımla.

Ben inanmiyorum cikacagina ve seri uretim olacagina... Umarim yanilirim.

Geri
Yukarı