TOGG'un fiyatı ne olacak?

Hocam her zaman eleştirmişimdir. Ama şehir hastaneleri gibi şeylerde de övdüm, övmeye devam edeceğim. Ben özellikle forumdaki bazı arkadaşlar gibi eleştiriyi nasıl yapacağımı biliyorum. Gidip canım ülkeyi Afrika ülkeleriyle bir tutanlsr gibi değil, yapıcı eleştiriyorum.
Bu konuda kesinlikle hakkınızı teslim ediyorum, aslında ben de ülkenin iki kesiminin de çok hayırlı olmadığını ama seçim yapılırsa sol diye tabir edilen kesimin olması gerektiği kaanatindeyim. FOX özgür basın kuruluşu diye adlandırılarak zirvede gibi gözüküyor fakat okullar açılınca ''neden açtınız'', kapalı olunca ''zaten bulaş gençlerde yok bu kanıtlandı'', kısıtlamalar fazla iken ''neden esnafı duymuyorsunuz?'', şu anda da ''her yer şuan açıkken vakaları görmüyor musunuz?'' gibi ok nereye dönerse sadece eleştiri yapmak için yorumlar var. Aslında Mansur Yavaş gibi işini en layıkı ile yapan bir insan bile gelse eğitim olmadan toplumun değişeceğine inanmıyorum, en önce eğitim ile yozlaşmış bağnaz düşüncelerin kökünün kurutulması gerek. İmam Hatiplerin nitelikli okullar olarak, bazı şeyleri empoze etmeye çalışmak değil. "Devletin imkanları kullanılarak yapılan hizmetler; vatandaşlara lütuf gibi sunulamaz." yani devletin halkın parası ile yaptığı devlet hastanelerini bana kalkıp da ''Şehir hastaneleri gibi şeyleri'' gibi şeyleri de övmeye devam edeceğim demek akla mantığa ne yazık ki sığmamaktadır. Ben benim param ile de başka milletin bir insanına ''40 milyar dolar harcadık yine olsa yine harcarız'' şeklinde konuşanlara tahammül edemiyorum canım ülkemin insanı ya da şu an ben aşı olamamışken bizim paramız ile aşılarımızı Libya adı verilen bir ortadoğu ülkesine vermek. Bu sağlık ama derseniz size tüm Türkiye aşılansaydı hayrına verebilirdik derdim cevap verme hakkımı da kullanarak. Lütfen beni bu konulara çekmeyin korkuyorum çünkü burada yorum silme de yok çok kibarca konuşup izah etmeme rağmen.

Bu konuda kesinlikle hakkınızı teslim ediyorum, aslında ben de ülkenin iki kesiminin de çok hayırlı olmadığını ama seçim yapılırsa sol diye tabir edilen kesimin olması gerektiği kaanatindeyim. Fox özgür basın kuruluşu olarak zirvede gibi gözüküyor fakat okullar açılınca "neden açtınız", kapalı olunca "zaten bulaş gençlerde yok bu kanıtlandı", kısıtlamalar fazla iken "neden esnafı duymuyorsunuz?", "her yer şu an açıkken vakaları görmüyor musunuz?" gibi ok nereye dönerse sadece eleştiri yapmak için yorumlar var. Aslında mansur yavaş gibi işini en layıkı ile yapan bir insan bile gelse eğitim olmadan toplumun değişeceğine inanmıyorum, en önce eğitim ile yozlaşmış bağnaz düşüncelerin kökünün kurutulması gerek. İmam hatiplerin nitelikli okullar olarak, bazı şeyleri empoze etmeye çalışmak değil. "devletin imkanları kullanılarak yapılan hizmetler; vatandaşlara lütuf gibi sunulamaz." yani devletin halkın parası ile yaptığı devlet hastanelerini bana kalkıp da "şehir hastaneleri gibi şeyleri" gibi şeyleri de övmeye devam edeceğim demek akla mantığa ne yazık ki sığmamaktadır. Ben benim param ile de başka milletin bir insanına "40 milyar dolar harcadık yine olsa yine harcarız" şeklinde konuşanlara tahammül edemiyorum canım ülkemin insanı ya da şu an ben aşı olamamışken bizim paramız ile aşılarımızı Libya adı verilen bir Orta Doğu ülkesine vermek. Bu sağlık ama derseniz size tüm Türkiye aşılansaydı hayrına verebilirdik derdim cevap verme hakkımı da kullanarak. Lütfen beni bu konulara çekmeyin korkuyorum çünkü burada yorum silme de yok çok kibarca konuşup izah etmeme rağmen.

Yok hocam benim her görüşe saygım var. 2 farklı görüşlü bir insanın tartışmasından daha doğal bir olay yoktur. Benim laflarım bir partinin holiganı olanlara. Bu a partisi b partisi içinde geçerli. Biz ne zaman siyaseti düzgün kavga etmeden tartışır isek ülke o zaman çağdaş olur.

300'den açarlar minimum, kendi yaptığımız aracın bile bu fiyatlarda olması trajikomik.
300'den açmaları için söylenen menzilin ancak yarısını karşılayacak batarya konulması ve donanımlarda epey bir eksik olması lazım. Halk için gel al mantığıyla böyle bir şey yapılabilir belki ama "söylenen" özelliklerde o arabanın 500 binin altında çıkması (şimdiki kurla) imkansıza yakın.

Birkaç konudan dolayı sana karşı ön yargım vardı, bununla önyargımı kırmış oldun.

Hocam benim kızdığım şey basit. Forumda bir arkadaş vardi milletin inandığı dine masal deyip kendi inandığı görüşe saygı bekliyordu. Ben bu adama saygı duymam tartışılmaz çünkü. 2. de saygısız eleştiri yapan adamdan haz etmem. Herkesin dini ve milli kültürü vardıf ve herkes birbirinin kültürüne saygı duymak zorundadır.

Bir Sıla Yolu videosu izle bakalım araçlar ne görürsün. Almanya'da arabalara çok önem verilmez. Çünkü araba ölü bir Yatırımdır. Evet alabiliyorlar. Fakat asgari ücret ile 3.20'ye falan binmiyorlar o kadar. Siz benim muhattabım bile değilsiniz. @Saint Lucia benim muhattabım, ona cevap verdim.
Sizinle tartışmayacağım. Yoksaydım sizi, Kendi kendinize konuşursunuz.
Orada kimse aracı yatırım aracı olarak görmüyor zaten, ihtiyaç olduğu için alıyorlar. Bunu Amerika'da yaşayan bir kardeşin/abin olarak söyleyeyim. Hatta inanmazsan Avrupa ve Amerikan ülkelerinin refah düzeyine uçak biletini al gel tek aylık maaşımla sana 1000 CC motor veya bir araba alayım.
300'den açmaları için söylenen menzilin ancak yarısını karşılayacak batarya konulması ve donanımlarda epey bir eksik olması lazım. Halk için gel al mantığıyla böyle bir şey yapılabilir belki ama "söylenen" özelliklerde o arabanın 500 binin altında çıkması (şimdiki kurla) imkansıza yakın.
Evet öyle olacak gibi hocam, fakat 500 bin birim yine de fazla değil mi?

Forumda bir arkadaş vardi milletin inandığı dine masal deyip kendi inandığı görüşe saygı bekliyordu.
Bu durumda karşıdakine de bakıyorum, bu tetikleme işini ilk başlatan kimse bence o haksız oluyor bu konularda. Benim de birisinin bana söylediği şeyden dolayı tetiklenip kızdırmak ve banlanması için bahane oluşturmak amaçlı bu tür karşılık verdiğim olabiliyor.

Saygı karşılıklı olur çünkü. Benim burada bazı kişilerle büyük tartışmalarım olabiliyor çünkü onlarla bir konuyu tartışacak kadar bir saygı seviyesi var aramda. Çoğunlukla karşıdaki kişinin tartışma kültüründen habersiz olduğunu fark ettiğimde iş benim için tartışma değil karşıdakini ezme/küçümseme yoluna gitmeye dönüyor. İlk mesajlardaki intiba önemli.

@Uton Hayırlısı, ben de göz ardı etmekle etmemek arasında kaldım o yüzden kullanıcı adına dikkat etmiştim. O dediğiyle en azından şimdilik önyargımı kırdı diyeyim.
Ayrıca 500 bin TL fazla değil, o menzili sağlayacak batarya paketinin maliyeti bile bu fiyatın %30'u kadar. Üstüne bir sürü şey eklenecek, şimdiki kurla bile o özelliklerde 500 binin altında olması imkansız.

Bu durumda karşıdakine de bakıyorum, bu tetikleme işini ilk başlatan kimse bence o haksız oluyor bu konularda. Benim de birisinin bana söylediği şeyden dolayı tetiklenip kızdırmak ve banlanması için bahane oluşturmak amaçlı bu tür karşılık verdiğim olabiliyor.

Saygı karşılıklı olur çünkü. Benim burada bazı kişilerle büyük tartışmalarım olabiliyor çünkü onlarla bir konuyu tartışacak kadar bir saygı seviyesi var aramda. Çoğunlukla karşıdaki kişinin tartışma kültüründen habersiz olduğunu fark ettiğimde iş benim için tartışma değil karşıdakini ezme/küçümseme yoluna gitmeye dönüyor. İlk mesajlardaki intiba önemli.

@Uton Hayırlısı, ben de göz ardı etmekle etmemek arasında kaldım o yüzden kullanıcı adına dikkat etmiştim. O dediğiyle en azından şimdilik önyargımı kırdı diyeyim.
Bu arada o mesajı silmiştim, gözümden kaçmış yollamışım hocam. Kusuruma bakmayın lütfen, sizinle herhangi bir kullanıcının arasındaki ilişkiye karışmak haddim değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı