Tokgöz İletişim (N11) Müşteriye Şantaj

Benim anlamadığım ürün nerede? İade oluşturduğunuzda takip numarasını daha sonra eklemeniz gerekiyor ki işlem tamamlanabilsin diğer türlü bu şekilde karışıklıklar oluyor. Ürün adamın eline ulaşmış mı ulaşmamış mı belli değil. Muhtemelen adam da sizin gibi mağdur edildiğini düşünmüş olabilir. Kargo takibinden ürünün nerede olduğuna bakın. En nihayetinde olay ürünün nerede olduğu ile çözülecek diye düşünüyorum.

Alıcının ürünü göndermeden iade istemesi ve iade sürecinin ortasında olumsuz yorum yapması çok etik davranışlar değil, her firmada bozuk ürün çıkabiliyor. Yanlış anlamamışımdır umarım, anlatılanlardan bu sonucu çıkardım.

@Tokgöz iletişim Sizler de kullanıcının para iadesini yorum silme gibi şartlara bağlamayın lütfen. THH ile söke söke alabilir zaten parasını. Satıcı tarafındaysanız biraz daha sabırlı, anlayışlı ve yumuşak dilli olmanız gerekmekte. Olayı, "Yorumu silmezsen parayı göndermem" raddesine getirdikten sonra hiçbir hayır gelmez zaten o alışverişten.

"Efendim iade kodu alın ve en yakın kargo şubesinden tamamen ücretsiz şekilde gönderim sağlayın, ürün elimize ulaşır ulaşmaz paranızı iade edeceğiz; bu olumsuz durum sizi mağdur ettiği için bizler de üzgünüz ancak her üründe çürük elma çıkabiliyor lütfen sizler de bizleri kusurlu görüp olumsuz yorum yazmayın" şeklinde bir açıklama yapsanız, karşınızdaki sıkıntılı bir müşteri bile olsa durumu toparlayabilirsiniz. Satıcıysanız biraz iki yüzlü, biraz da profesyonel davranmanız gerekir bence :)

Yine de ortada şantaj falan yok abartma istersen. Hatta yanlış anlamadıysam ilk kusuru alıcı yapmış, satıcı krizi yönetememiş ve Türk kafası ile hareket etmiş :(

Son düzenleme:
Ses kayıdı aldıysan olay bitmiştir, yine yorum yapabiliyosun ben hb den 1 yıldız yorum (terbiye sınırları içerisinde) yaptığım zaman paylaşmıyorlar o yüzden hic bir zaman bu tip platformlarda ki yorumlara aldanmam forumlarda araştırırım ürün veya mağazayı en yakın kendimden biliyorum düşük puan verdiğim yorumlar paylasilamiyor hele satıcısı da hb ise mümkün değil paylaşmıyorlar.

Arkadaşlar konu 1 ay önce kapandı satıcıyla tekrar iletişime geçtiğimizde para iadesini yapacağını kabul etmişti ancak yinede biraz sert ve ani değişim gösteren bir satıcı.

Tamam deyip yorumu silseydin sonra paranı iade ettikleri zaman sildiğin yorumu tekrar yapıştırıp + olarak şantaj durumlarını da yazardın.

Yorumların hepsi planlı hocam zaten mağaza dil döküyor yorumu silermisiniz ordan ekmek yiyiyoruz falan diye günlerce dil döküyor.
Aslında benzer durum benim başıma DP kablo aldıktan sonra geldi fakat mağaza baya ilgili çıkınca ve sorunumu giderince yorumumu silmek zorunda kalmıştım. Kablodan mıydı neydi anlamadığım bir sebepten "NO Sİgnal" hatası alıyordum Asus VG248QE ile, satıcı hemen iş gününde kargoyla kablo gönderdi, kabloyu değiştirdikten sonra düzeldi.

Aranızda ki problemi çözmeniz güzel ancak yukarda görüşme kaydı alındı ise iş bitti yazan arkadaşlar olmuş eğer konuşmada karşı tarafın izni yok ise siz suçlusunuz haberiniz olsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı