Tom Clancy's Rainbow Six: Siege'e Türkçe seslendirme geliyor

Oyun 2016-19 arası çok güzeldi. Bozdular sonra saçma sapan karakterler eklediler. Kitlenin yaş ortalaması düştü. ACOG kullanan operatör neredeyse kalmadı. 140 sv. de bıraktım oyunu.

Olmasa da olur bence. E-spor oyununda ne yapayım seslendirmeyi?
Bu açıdan bakmamak lazım. Alman, İtalyan, Fransız yayıncıların çoğu oyunu İngilizce seslendirmede oynuyorlar. Onlarda önemsemiyor zaten yerelleştirmeyi. Kimse kullanmasa bile reklam ve Ubisoft'un Türk oyuncu topluluğunu yavaş yavaş tanıması açısından çok önemli bir durum.

Abi oyunlarda neden türkçe yama yok diyorsunuz. Adamlar türkçe dublaj getiriyor ne alaka diyorsunuz. Türkiye neden gelişmiyor? Ben mi bir şeyleri kaçırıyorum?

7 yıl sonra bile olsa gelecek daha ne istiyorsunuz. Hiç gelmese daha mı iyi olurdu? Kimsenin böyle bir beklentisi yokken böyle güzel durumların yaşanması harika. Kim Ubisoft'tan seslendirme bekliyordu? Kimse. Ondan dolayı firmayı da tebrik etmek lazım bu konuda. Ben gayet sevindim gelmesine. Bu gelişme ileriki zamanlarda Türk Operatör görmemize ve Ubisoft oyunlarında Türkçe dil desteği oyunlar görmemize vesile olur diyelim.
Hayır, milletin her şeye bir bahane bulması lazım. Sonra gidip neden Türkçe oyun yok diye konu açmaları da gerekli tabii. Sektör için artı bir haber fakat gereksiz olduğunu söyleyenler var.

Bana samimi gelmedi hiç. Türkçe seslendirme ve Türkçe dile sahip olmasının oyuncu üstündeki etkisin görüp de yapılmış bir hareket gibi geliyor. Valorant ilk günden beri Türkçe seslendirmeye sahip, yanlış biliyorsam düzeltin ama LoL'de aynı şekildeydi sanırım. Türkçe içeriğe sahip oyunlar Türkiye'de çok daha çabuk benimseniyor. Ubisoft'un buna dayanarak Türkçe seslendirme getirdiğini düşünüyorum. Yoksa ilk günden getirselerdi öpüp başımıza koyardık ama böyle yapılınca samimi gelmiyor.

Bana samimi gelmedi hiç. Türkçe seslendirme ve Türkçe dile sahip olmasının oyuncu üstündeki etkisin görüp de yapılmış bir hareket gibi geliyor. Valorant ilk günden beri Türkçe seslendirmeye sahip, yanlış biliyorsam düzeltin ama LoL'de aynı şekildeydi sanırım. Türkçe içeriğe sahip oyunlar Türkiye'de çok daha çabuk benimseniyor. Ubisoft'un buna dayanarak Türkçe seslendirme getirdiğini düşünüyorum. Yoksa ilk günden getirselerdi öpüp başımıza koyardık ama böyle yapılınca samimi gelmiyor.
Oyun gibi yapımlarla neden duygusal bağ kuralım ki anlamadım. Samimi gelip gelmemesi ne alaka? Adamlar tabii ki oyunları nasıl daha çok oynanacaksa ona göre hareket edecekler. Eş dosttan samimiyet beklenir oyun şirketinden niye bekliyoruz?

Oyun gibi yapımlarla neden duygusal bağ kuralım ki anlamadım. Samimi gelip gelmemesi ne alaka? Adamlar tabii ki oyunları nasıl daha çok oynanacaksa ona göre hareket edecekler. Eş dosttan samimiyet beklenir oyun şirketinden niye bekliyoruz?
Yaptığım yorumun duygusal bağ ile ne tür bir bağlantısı var? Türkçe seslendirme Türkleri düşündükleri için gelmiyor Türklerden faydalanmak istedikleri için geliyor ben de bunu samimi bulmadığımı söyledim.

Yeni konular

Geri
Yukarı