Topa rakiple aynı anda sert vurmak

Mr.Yunus28

Decapat
Daha fazla  
Halı sahada oynarken top önume geldi, rakip de koşarak geliyordu. Kafamda öyle bir canlandı ki o topu resmen uzaklaştırmıştım, öyle bir sert vuruşta kafamda canlanmıştı ama öyle olmadı. Rakip topa yavaş hamle yaptı. Ben ise tüm gücümle uzaklaştırmak için vurdum ama top aramızda kaldı. Sonra yerden 1dk kalkamadım. Oyunu topal bir şekilde bitirdim ve hastaneye gittim. Doktor "Ayak dokuların zedelenmiş", dedi. Krem, bandaj ve ağrı kesici verdi. Perşembe akşamından beri kullanıyorum. Şu anda ayak parmaklarımı sıkınca ayak arka kemiğim (calcaneus, fibula kemiği diyorlar galiba) hafif ağrıyor ve ayağımın üstünde olan adını bilmiyorum (Talus kemiği olması lazım) o kemik arada ağrı yapyor. Son olarak da dizim ile ayağım arasında olan kemik hafif ağrı yapıyor yürürken. Bakalım ne zaman iyileşirim. Bu sakatlığı yaşamış olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Tam olarak aynısı değil fakat yine sizinki gibi oldu aynı anda ayağımızı kaldırdık o daha önce vurdu bende var gücümle kaval kemiği ve bileğinin arasına tekmemi savurdum ayağımın üst kısmının ağrıları geçeli 1 ay kadar oluyor olay yaşanalı 6 ay kadar oldu.

Yürümesi sıkıntı değil ağrısı geçmez sürekli nükseder çok sert olduysa ağrısı kalır seninle bir süre.
Selam. bu yazılardan sonra ortopediye gittim ve orda 2 hafta alçıya aldılar. ondan sonra 3 hafta sporcu bilekliği taktım şuandada takıyorum. 2-3 gün sonra bırakıcam bilekliği. Şuanda yürüyorum ama sıkıntı şurda. ayağımın topuk arka kemiği biraz acıyo. basarken. aşırı acımıyor da. onun haricinde ayağımın üstünde var talus kemiği denilen yerde. yani tahminimce 1-2 ay içinde tamamen yürümeye başlarım. ağrı veya acı ne zaman geçer bilemiyorum. doktor 6 ay dedi ama bilemiyorum ya.

Selam. bu yazılardan sonra ortopediye gittim ve orda 2 hafta alçıya aldılar. ondan sonra 3 hafta sporcu bilekliği taktım şuandada takıyorum. 2-3 gün sonra bırakıcam bilekliği. Şuanda yürüyorum ama sıkıntı şurda. ayağımın topuk arka kemiği biraz acıyo. basarken. aşırı acımıyor da. onun haricinde ayağımın üstünde var talus kemiği denilen yerde. yani tahminimce 1-2 ay içinde tamamen yürümeye başlarım. ağrı veya acı ne zaman geçer bilemiyorum. doktor 6 ay dedi ama bilemiyorum ya.
durduk yere ayağımda hiçbir yer acımıyo. sadece üstüne aşırı basınca.

Yeni konular

Geri
Yukarı