Toplama Bilgisayarın İlk Ayarları

numbuhzero

Hectopat
Daha fazla  
3 gün içinde yeni bir masaüstü sistem toplayacağım. Windows UEFI kurulumu rehberlerini inceledim ama geri kalan ayarlar hakkında bir bilgim yok. BIOS vb. hangi ayarları nasıl ve ne sırayla yapmam gerekiyor?

Tam olarak hangi ayarlardan bahsediyorsun? Ben de daha bilgisayar alalı birkaç hafta oldu belki yardımcı olabilirim.

Şöyle diyeyim: Kasayı toplattım, monitörü bağladım. Bu adımdan itibaren yapmam gerekenleri merak ediyorum. USB'yi takıp kasayı başlatıp işletim sistemi kurunca her şey tamam oluyor mu yoksa önce veya sonra yapmam gereken başka şeyler var mı?

Şöyle diyeyim: Kasayı toplattım, monitörü bağladım. Bu adımdan itibaren yapmam gerekenleri merak ediyorum. USB'yi takıp kasayı başlatıp işletim sistemi kurunca her şey tamam oluyor mu yoksa önce veya sonra yapmam gereken başka şeyler var mı?
Direk işletim sistemini kastediyorsan önce anti-virüs yazılımı yükle. Sonrasında driverları ardından kullandığın internet tarayıcıyı ayarla. Daha sonrasında bilgisayarı kendine göre kişiselleştirebilirsin.

• En güncel işletim sitemi olan Windows 10 kurulmalı.
  • BİOS update yapılmalı.
  • Windows içinde update yapılmalı.
  • Ekran kartı sürücüsü kurulmalı.
  • Aygıt yöneticisi üzerinden güncellenmeyen aygıt kontrolü yapılmalı.
  • Güncellenmeyen aygıt var ise donanım kimliği ile arama yapılıp kurulmalı.
  • Daha sonra da lisanslı yazılımlar kullanılmaya devam edilmemeli.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı