Toplama pc mi hazır mı?

kte4optik

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ilk başlarda iyi bir bilgisayar almayı düşünüyordum ama buradaki bütün arkadaşlar hazır almak yerine toplamamı önerdiler. Ben de böyle daha iyi olacağını düşündüm ama Recep Baltaş bir videosunda Asus ROG Tytan G30 bilgisayardaki işlemciyle bizim aynı marka aynı model aldığımız işlemci arasında fark olduğunu söylüyor ? Bende bu yüzden biraz şüpheye düştüm. Aslında Recep Baltaş' da bana toplama bilgisayarın daha iyi olacağını söylemişti.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Toplama bilgisayarda tam bütçene uygun bir sistem toplayabilirsin. Hazır bilgisayarda ise bu tarz üst düzey bir sistem almanı tavsiye ederim zira çoğu giriş, orta seviye hazır bilgisayar en iyi oyun ve çalışma deneyimi için değil, en kolay satılacak şekilde tasarlanıyor. Bütçeni ve istediğin özellikleri belirtirsen Technopat Sosyal'de yardımcı olacak sayısız arkadaşımız var. Biz de bu tavsiyeleri kontrol ederek gerektiğinde yardımcı oluyoruz.

Toplama bilgisayarda tam bütçene uygun bir sistem toplayabilirsin. Hazır bilgisayarda ise bu tarz üst düzey bir sistem almanı tavsiye ederim zira çoğu giriş, orta seviye hazır bilgisayar en iyi oyun ve çalışma deneyimi için değil, en kolay satılacak şekilde tasarlanıyor. Bütçeni ve istediğin özellikleri belirtirsen Technopat Sosyal'de yardımcı olacak sayısız arkadaşımız var. Biz de bu tavsiyeleri kontrol ederek gerektiğinde yardımcı oluyoruz.
Ali Bey ben zaten sistemimi hazırladım size de bir göstermek isterim. Aslına bakarsanız pek bütçem yok. Öğrenciyim. Ama bütçemi zorlayarak 3500 tl'lik bir sistem yaptım. Ve sorun çıkmasın istiyorum.

sistem 2.bmp.jpg

Merhabalar,
Topladığınız sistem gayet güzel. Ancak 4670K'ya overclock yapmam diyor iseniz "K" çarpanı kilitli olan 4690'ı alabilirsiniz.
Overclock yaparım dediğiniz takdirde ise ilerleyen dönemlerde overclock için stok fanınız yetmeyecek.

Gayet güzel bir sistem olmuş ancak Hastai'nin belirttiği gibi K serisi bir işlemci alıp Overclock yapacaksanız stok fan kullanmayın. Yapmayacaksanız işlemcinin K olmayan daha hesaplı bir sürümünü tercih edebilirsiniz.

Merhabalar,
Topladığınız sistem gayet güzel. Ancak 4670K'ya overclock yapmam diyor iseniz "K" çarpanı kilitli olan 4690'ı alabilirsiniz.
Overclock yaparım dediğiniz takdirde ise ilerleyen dönemlerde overclock için stok fanınız yetmeyecek.
Overclock yapmayı düşünmüyorum. İşlemcide ki K ibaresi overclock yapılıp yapılmadığını mı gösteriyor?

Gayet güzel bir sistem olmuş ancak Hastai'nin belirttiği gibi K serisi bir işlemci alıp Overclock yapacaksanız stok fan kullanmayın. Yapmayacaksanız işlemcinin K olmayan daha hesaplı bir sürümünü tercih edebilirsiniz.
Teşekkürler. Sizce seçtiğim kasa ve 650W bu sistem için yeterli mi ? Ben pek emin olamadım.

"K" ibareli işlemciler en kaymak tabakadan seçilen overclock için en uygun olan işlemciler.
Size önerdiğim 4690 yeni Haswell-Refresh serisi bir işlemcidir. Overclock edilebilir ancak 4670K kadar değil.
Ve sizin için 4690 yeterli olacaktır. Hem daha da hesaplı. :)

"K" ibareli işlemciler en kaymak tabakadan seçilen overclock için en uygun olan işlemciler.
Size önerdiğim 4690 yeni Haswell-Refresh serisi bir işlemcidir. Overclock edilebilir ancak 4670K kadar değil.
Ve sizin için 4690 yeterli olacaktır. Hem daha da hesaplı. :)
Doğrusu overclock yapmayı bilmiyorum ve riske girmek istemem zaten. Teşekkürler tavsiyeniz için.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı