Toplama PC vs oyuncu laptopu

kaanmarley77

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Yaza doğru 20 k ya bir bilgisayar alacağım. 2 sorum olacak. Yazın fiyatlarda çok oynama olur mu? Ve masaüstümü alsam yoksa laptop mu? Bu fiyata laptopta 3050 Ti masaüstünde 3060 Ti ekran kartı var. Laptopun diğer dezavantajı ısınması. Üniversite okuyorum ve evde kalıyorum. İlkten laptop almak kesindi ama PC toplamaya doğru kayıyor kafam. Ara tatillerde yazlarda PC'yi eve getirmekte ayrı sorun olabilir? Sizin fikirleriniz neler?

Hocam yazın fiyatlar artıyor alacaksanız yazdan önce alın. Ben laptop kullanıyorum mobilitesi performansı vs. güzel ama, tatil bölgesinde yaşadığım için nemli ve sıcak oluyor, yazın oyun oynarken 85+ derece görüyorum. Bir de ne yalan söyleyeyim insan bir 24-27 inch monitör istiyor o yüzden düzeniniz sağlamsa çok fazla şehirler arası yapmıyorsanız masaüstü yapıyorsanız laptop.

Performans istiyorsan masaüstü, taşınabilirlik istiyorsan dizüstü al. Neler yapılacak cihazda? MacBook'lara bakabilirsin.

Oyun hocam sadece oyun.

Hocam yazın fiyatlar artıyor alacaksanız yazdan önce alın. Ben laptop kullanıyorum mobilitesi performansı vs. güzel ama, tatil bölgesinde yaşadığım için nemli ve sıcak oluyor, yazın oyun oynarken 85+ derece görüyorum. Bir de ne yalan söyleyeyim insan bir 24-27 inch monitör istiyor o yüzden düzeniniz sağlamsa çok fazla şehirler arası yapmıyorsanız masaüstü yapıyorsanız laptop.

İşte ısınma sorunu var bir de daha uzun ömürlü olsun istiyorum. Üniversite okduğum şehirde evdeyim zaten sadece tatillerde geliyorum alıp öğrenci evime dizsem olabilir bence.

Sana nacizhane tavsiyem seçimlerden önce sistemi toplaman. Yani mayıs'tan önce.

20klık PC ne kadar olurki.

Oyun hocam sadece oyun.

İşte ısınma sorunu var bir de daha uzun ömürlü olsun istiyorum. Üniversite okduğum şehirde evdeyim zaten sadece tatillerde geliyorum alıp öğrenci evime dizsem olabilir bence.

20klık PC ne kadar olurki.

O zaman toplama almanı öneririm. Ben ağır işler vs. yapacaksın sandımda MacBook önermiştim. 6700 XT sistem dizebilirsin uzun ömürlü olur. Laptoplardan daha performanslılardır.

Oyun laptopunda ekran çok küçük kalıyor. Eğer laptopu büyük bir monitöre bağlamazsam oyundan tat alamıyorum. Performans olarak da masaüstü daha avantajlı. Taşınabilirlik vb. nedenlerle laptop almanız şart değilse masaüstü iyidir. Şahsen bundan sonraki sistemimi laptop değil masaüstü olarak tercih edeceğim.

Öğrencisiniz, yarın bunun tatili var eve PC taşınmaz. Laptop alın, sonra zamanı geldiğinde bir tanede monitör.

Geri
Yukarı