Toplamda kaç kredi kartı çıkarılabilir?

İstediğin kadar ama örnek veriyorum 2021 yılında kredi kartı çıkarmak için kredi notun iyidir. Ama örnek veriyorum 2022 yılında ödemelerini eksik yapmışsındır yada yapmamışsındır o zaman kredi notun düşer. Kredi kartı çıkartamayabilirsin tekrar.

Limit şöyle var, sizin için belli bir bakiye limiti var. Örnek veriyorum siz 40 bin tl'lik bir bakiye limitiniz var ise 4 tane 10 bin tl'lik kredi kartı çıkartabilirsiniz. 5. denemede hata ile karşılaşırsınız muhtemelen. Benim tavsiyem tek kart çıkartın en yüksek limite o şekilde ulaşırsınız.

Kredi kartı çıkarma limit var mıdır? Bir kişi kendi şahsı adına toplam kaç kredi kartı çıkartabilir?
Müşteri için belirlenmiş bir kredi limitin vardır. Bu limit aylık gelirlerin, ödeme durumun gibi parametrelere bağlıdır. İşte bu limitin dolu değilse istediğin kadar kredi kartı çıkartabilirsin. O nedenle yukarıda arkadaşında da dediği gibi bir sürü kredi kartı çıkartmak yerine tüm kredi limitini tek bir kredi kartı yükseltmek daha akıllıca olur.

Müşteri için belirlenmiş bir kredi limitin vardır. Bu limit aylık gelirlerin, ödeme durumun gibi parametrelere bağlıdır. İşte bu limitin dolu değilse istediğin kadar kredi kartı çıkartabilirsin. O nedenle yukarıda arkadaşında da dediği gibi bir sürü kredi kartı çıkartmak yerine tüm kredi limitini tek bir kredi kartı yükseltmek daha akıllıca olur.
Bu limiti öğrenmenin bir yolu var mıdır?

Bu limit genellikle gelirinizle orantılıdır. Örneğin yönetmeliğe göre ilk defa kredi kartı kullanıyorsanız gelirin 2 katı kadar limit verilir. Sonraki yıllarda 4 katına kadar çıkabilir. Fakat bazı bankalar gelir beyanında belge istemediği için ve kullanım/ödeme performansınız (bankadaki profiliniz ve findeks kredi notu) iyi ise yüksek gelir beyanında bulunup yüksek limitlere ulaşabilirsiniz.

Önce maaşınıza bağlı olarak limit verilecektir, sonrasında sahip olduğunuz varlıklar, müşteri profiliniz işin içine girecek ve limit artmaya başlayacaktır. Kısacası herkesin belirli bir limiti yoktur, zamanla oluşur.

Bankaları arayıp toplam kredi kartı limitinizi öğrenebilirsiniz. Genellikle ilk zamanlarda aylık maaşınızın 2-3 katı kadar bir limit tanımlıyorlar. Ancak daha önce de belirttiğim gibi o kadar çok farklı parametreye bağlı ki.

Örneğin ben ilk kredi kartımı Tıp fakültesi 5.sınıfta iken almıştım. Ne gelirim vardı ne de bir yerde çalışıyordum. Ama banakalar; "İleride bu doktor olacak zorunlu görev var sabit maaşı olur" diyip kredi kartı vermişti bana. Ama atıyorum başka bir arkadaşım da eskiden bir krediye kefil olduğu için problemli sayılmış ve senelerce kredi kartı alamamıştı.

Sonuç olarak; kredi limiti, kredi puanı kişiye özeldir.

Yeni konular

Geri
Yukarı