Toplanan Ryzen 5 2600X Sistem Parça Düşürme

berke006

Hectopat
Arkadaşlar uzun süre sonra PC topladım ve şu an fiyatı 7719 TL fakat bunu biraz düşürmem gerekiyor. Ayrıca PSU Watt değeri yeter mi işlemci ekran kartını besler mi ya da parçalar arasında herhangi bir bir uyum sorunu olur mu? Bilmiyorum 6 fanlı ferah bir kasa yapmaya çalıştım malum 3600X fırın gibi oluyormuş sistem çok güzel ama fiyatı düşürmem gerek sistemi şuraya bırakıyorum şimdiden teşekkürler.

Ekran kartı:AsRock AMD Radeon RX5700 XT Phantom Gaming OC 8GB 256Bit Fiyatı.

İşlemci:Amd RYZEN 5 3600X 3.8/4.4GHz 35MB 95W AM4 MPK Fanlı Kutusuz Tek satılmaz.

RAM:Corsair 16 GB 2x8GB DDR4 3000Mhz Ram (Bellek) - CMK16GX4M2D3000C16 | Trendyol.

Anakart:Gigabyte B450M H DDR4 3600MHz OC AM4 Anakart - Tüm Ryzen Işlemcileri Destekler | Trendyol.

PSU:High Power 600W Performance GD 80+ Gold Güç Kaynağı.

Kasa:ePttAVM - Gametech GT-001 6x120mm Rainbow Fanlı Tempered Glass Gaming Oyuncu Bilgisayar Kasası PSU Yok.

Ayrıca PSU Watt değeri yeter mi işlemci ekran kartını besler mi?
Besler.

Malum 3600X fırın gibi oluyor'muş'.
Kimin malumu acaba? Hiç çekinmeden yanıt vereceğim her gördüğüme artık. Tükettiği güç belli, mimarisi belli, performansı belli. 300TL'e doğru alınan bir hava soğutucu ile full yükte 75 derece altında çalışabilen bir işlemci. Ne gibi bir fırın olayı var merak ettim.

6 fanlı ferah bir kasa.
Önü mesh olmayan hiçbir kasanın; olan kadar iyi performans verebileceğini düşünmüyorum. Pure Steel tarzı alttan hava alanları ayrı tutuyorum elbette. Kasa seçiminizi 'bence' değiştirmenizi öneririm.

Besler.

Kimin malumu acaba? Hiç çekinmeden yanıt vereceğim her gördüğüme artık. Tükettiği güç belli, mimarisi belli, performansı belli. 300TL'e doğru alınan bir hava soğutucu ile Full yükte 75 derece altında çalışabilen bir işlemci. Ne gibi bir fırın olayı var merak ettim.

Önü mesh olmayan hiçbir kasanın; olan kadar iyi performans verebileceğini düşünmüyorum. Pure Steel tarzı alttan hava alanları ayrı tutuyorum elbette. Kasa seçiminizi 'bence' değiştirmenizi öneririm.

Selam dostum linkleri bırakıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
.
.
ve dahası...

Selam dostum linkleri bırakıyorum.
Merhaba, dost değiliz. Arkadasima tamamini kendim dizdigim R5 3600 ve B450-M Pro M.2 MAX anakarti uzerinde Spec-Delta 550W beslemesi ile CPB ve PBO açik sekilde 84 dereceyi gecmemekte. Ekran karti 5700XT bu arada. Freezer 34 DUO ile kullanildigindaki sonuclari 7 farkli inceleme kanalinda kendiniz gorebilirsiniz. İslemci sicak calisiyor diye bir sacmalik yoktur. 100W tuketse bile makul bir kasa icerisinde makul bir hava sogutma ile rahatlikla normal sicaklik derecelerinde kullanilabilmektedir.

Ekleme: P55 bir anakart üzerinde X3440'ın plakasını çıkartıp sıvı metal ile delidleyip 1.42V'lara kadar Voltaj basıp 4.2GHz stabil OC denemeleri yapmış gibi olarak söylüyorum; çekmecemde yatmakta olan bu eski işlemcim bile stres testlerinde 140W'ları geçebilen güç tüketimlerine ulaşabiliyordu. Nic C4 gibi eski ve sesli çalışan orta sınıf bir hava soğutma ile uzay-montaj şekilde denemelerimde 75 dereceyi geçmeyen bu işlemci için kendim test edip görmüşken, benden 90W tüketen R5 3600'ün alev aldığını anlamamı beklemeyin. Elime alıp test etmedim ancak R5 1600 AF'min de güç tüketim değerleri sonuçta benzer ve stok soğutucu ile çıktığı sıcaklıkları birinci elden görebiliyorum. Kısaca; spesifik bir sorunu olmayan bir işlemci ısınmaz; sadece 'doğru soğutulmuyor'dur.

Son düzenleme:
Merhaba, dost değiliz. Arkadasima tamamini kendim dizdigim R5 3600 ve B450-M PRO M.2 Max anakarti uzerinde Spec-Delta 550W beslemesi ile CPB ve PBO açik sekilde 84 dereceyi gecmemekte. Ekran karti 5700XT bu arada. Freezer 34 Duo ile kullanildigindaki sonuclari 7 farkli inceleme kanalinda kendiniz gorebilirsiniz. İslemci sicak calisiyor diye bir sacmalik yoktur. 100W tuketse bile makul bir kasa icerisinde makul bir hava sogutma ile rahatlikla normal sicaklik derecelerinde kullanilabilmektedir.

Ekleme: P55 bir anakart üzerinde X3440'ın plakasını çıkartıp sıvı metal ile delidleyip 1.42V'lara kadar voltaj basıp 4.2GHz stabil OC denemeleri yapmış gibi olarak söylüyorum; çekmecemde yatmakta olan bu eski işlemcim bile stres testlerinde 140W'ları geçebilen güç tüketimlerine ulaşabiliyordu. Nic C4 gibi eski ve sesli çalışan orta sınıf bir hava soğutma ile uzay-montaj şekilde denemelerimde 75 dereceyi geçmeyen bu işlemci için kendim test edip görmüşken, benden 90W tüketen R5 3600'ün alev aldığını anlamamı beklemeyin. Elime alıp test etmedim ancak R5 1600 AF'min de güç tüketim değerleri sonuçta benzer ve stok soğutucu ile çıktığı sıcaklıkları birinci elden görebiliyorum. Kısaca; spesifik bir sorunu olmayan bir işlemci ısınmaz; sadece 'doğru soğutulmuyor'dur.

Arkadaşın tek oyunda takılarak 84 görüyor olabilir PUBG açıkken rander yaparsa o 84'ün 95 seviyesine çıkmaması içten bile değildir bence.

Arkadaşlar uzun süre sonra PC topladım ve şu an fiyatı 7719 TL fakat bunu biraz düşürmem gerekiyor. Ayrıca PSU Watt değeri yeter mi işlemci ekran kartını besler mi ya da parçalar arasında herhangi bir bir uyum sorunu olur mu? Bilmiyorum 6 fanlı ferah bir kasa yapmaya çalıştım malum 3600X fırın gibi oluyormuş sistem çok güzel ama fiyatı düşürmem gerek sistemi şuraya bırakıyorum şimdiden teşekkürler.

Ekran kartı:AsRock AMD Radeon RX5700 XT Phantom Gaming OC 8GB 256Bit Fiyatı.

İşlemci:Amd RYZEN 5 3600X 3.8/4.4GHz 35MB 95W AM4 MPK Fanlı Kutusuz Tek satılmaz.

RAM:Corsair 16 GB 2x8GB DDR4 3000Mhz Ram (Bellek) - CMK16GX4M2D3000C16 | Trendyol.

Anakart:Gigabyte B450M H DDR4 3600MHz OC AM4 Anakart - Tüm Ryzen Işlemcileri Destekler | Trendyol.

PSU:High Power 600W Performance GD 80+ Gold Güç Kaynağı.

Kasa:ePttAVM - Gametech GT-001 6x120mm Rainbow Fanlı Tempered Glass Gaming Oyuncu Bilgisayar Kasası PSU Yok.

ASRock marka ekran kartı soğutması nasıl bende Nitro+ Plus var hangisi iyi.

Yeni konular

Geri
Yukarı