Toplanmış hazır sistemler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sensei Eyüp

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Kastamonu/Bozkurt
Bu sistemlerde genelde işlemci, RAM bellek miktarı ve ekran kartı modeli ve kasadaki ledlerle göz boyanıyor bana göre. Fakat arka planda PSU düşük seviye, RAM düşük frekans, ekran kartı Palit tarzı ucuz kartlar ve kasası da içinde hava akışı kötü olan kasalar oluyor. Sizin görüşleriniz nelerdir?

Çok haklısınız. Sisteme i5 koyuyorlar, fazla araştırmayan bilmeyen arkadaşlar i5-i7 ibaresini görünce yapışıyor hemen. Kasaya koydukları da i5 1.nesil işlemci. Bilgisayar toplama konusunda bilgiye sahip olmayan kitleyi hedef alan bir düzenbazlık bence. Herkes bilgisayar toplamayı bilmeli demiyorum. Bilen birisine danışarak ideal bir sistem toplanabilir. Şahsen ben de öyle pek bilmem ama kötü kasayla iyi kasa arasındaki farkı söyleyebilirim. İyi toplanan sistemler de var. Onların hakkını da yemeyelim.

Toplanan yere, parçalarına ve fiyatına göre değişir. Çok karlı da oluyor, çok boş fiyatta da oluyor. Kötü parçaları olup ucuz olduğu gibi pahalı olanı da oluyor. Genellikle karsız ve göz boyama oluyor. Mesela sistemin Turbox, İzoly gibi bir başlığı varsa direkt elenmeli.

Hazır toplamalardan kastınız Turbox, İzoly ve türevleri ise alınamaması gerek. İnsanları kandırmak gibi bir şey oluyor yaptıkları. Fakat Sinerji, Inventus, Eksen, Teknobiyotik, Itopya gibi yerlerdeki hazır sistemlerden bahsediyorsanız onlar alınabilir. Bazen daha avantajlı olabiliyorlar.

Tamamen çöp olan da var, iş görecek kalitede olan da.
Aynen öyle. Sadece iş görecek kalitedeler. İzoly ve turboxtan bahsetmiyorum ayriyetten. Teknobiyotik, itopya gibi sitelerdeki sistemlerden bahsediyorum. PSU’ları Hıgh Power 400w 80+ falan oluyor. RAM 2133Mhz, kasa hava akışı kötü oluyor bu sistemlerde. Bunlar hakkındaki görüşlerinizi soruyorum 🙂

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı