Toplum içi gerginlik neden bu kadar yüksek?

Duyar kastığım falan yok. Ne saçma bir argüman bu. Ekonomik kaygıyı yok etmenizin mutluluğa etkisi; insanların, toplumsal bilinç seviyesine bağlıdır. Ama siz eğer ahlak yasalarına riayeti sağlarsanız, toplumsal bilinç kesinlikle düzelecek ve ekonomik refah kendi kendine gelecektir. Ayrımı idrak etmek gerekir.
Ekonomiyle ahlakın ne alakası var? Ahlaklı olunca IBAN'ına para mı aktarılıyor? Demekki açken, eğer ahlaklıysan mutlu olabilirmişsin, anladım abi.

Hayır efendim, ahlakli olunca başkasının hakkına gasp etmemeyi ve edilmemesini önemsemen sebebi ile haksız kazançların ve tekelleşmenin önüne geçebiliyorsun.
Aç bir insanın aklında ilk öncelik ahlaktı zaten. Bilinç, ahlak kazanmak için önce paraya ihtiyacın var, çünkü iyi bir bilinç kazanmak için kitap okumak, eğitim vb. şeyler gerekli. Para olmadan hiçbir şey yapamazsın 21. yy'de.

Bunun binbir türlü sebepleri var fakat bu binbir türlü sebeplerin en başı ülkeyi yönet(emey)en insanlardan kaynaklanıyor.

Seçim'de bunlara hiçbir zaman oy vermedim, vermeyeceğim de zaten kardeşim, bir önerin varsa söyle ama sonra Silivri'lik olmayalım.

Bireye indirgememe sebebim bu aslında. Sorun insanların değişmesi ile değil, zihnin ve düşüncenin değişmesi ile çözülebilir. Yoksa kısır kavgalarla heba olur gideriz.

Geri
Yukarı