Toplumun Gelişmesinde Erkeklerin Önemi

sametcanaydogdu

Hectopat
Daha fazla  
İyi sosyaller. Yakın zamanda bir münazaraya katılacağım, ve konumuz toplumun gelişmesinde erkelerin önemi vs kadınların önemi. Ben ve 3 kişi daha erkeklerin önemini savunacağız. Sizlerden tavsiyelerinizi bekliyorum. Örneğin bilim adamlarının %95'i erkek, yöneticilerin ve liderlerin %98'i erkek, erkekler fiziksel açıdan daha üstün, peygamberlik görevi erkeklere verilmiştir gibi. Şunu da belirteyim ben kadınlar vs. erkekler olarak konuyu açmadım. Erkeklerin önemi hakkında vereceğiniz tavsiyeler çok işime yaracaktır.

Not: Umarım forumda kavgaya neden olmam :D:D.

İyi sosyaller. Yakın zamanda bir münazaraya katılacağım, ve konumuz toplumun gelişmesinde erkelerin önemi vs kadınların önemi. Ben ve 3 kişi daha erkeklerin önemini savunacağız. Sizlerden tavsiyelerinizi bekliyorum. Örneğin bilim adamlarının %95'i erkek, yöneticilerin ve liderlerin %98'i erkek, erkekler fiziksel açıdan daha üstün, peygamberlik görevi erkeklere verilmiştir gibi. Şunu da belirteyim ben kadınlar vs. erkekler olarak konuyu açmadım. Erkeklerin önemi hakkında vereceğiniz tavsiyeler çok işime yaracaktır.

Not: Umarım forumda kavgaya neden olmam :D:D.
Kadınlar gizli kahramanlardır.

Erkeklerin kadınlardan üstün olduğunu hiç bir zaman düşünmedim. Bana kalırsa üstünlük yoktur, görevler vardır. Kadınların görevi ayrı, erkeklerin görevi ayrı. Kadınlar peygamber olamamış olabilir ama peygamber eşi olmuşlardır. Dolayısıyla topluma örnek olmuşlardır. Peygamberlerin görevleri ne kadar büyükse, peygamber eşi olmanında o kadar görevi vardır. Peygamber eşi peygamberin hareket ettiği gibi hareket eder. Fiziksel olarak güç farklılığı vardır. Bu kadına şiddet uygulayacak anlamına gelmez. Kadına şiddet uygulayan erkek acizdir. Bence münazarada kadınlar sizi ezer geçer. :)

Kadınlar gizli kahramanlardır.
Konunun dışında bir yorum olmuş o hocam. :D

Erkekler ilk çağlardan beri yapıcı olmuşlardır. Fiziksel güçleri ve egoları sayesinde dünya bu halini almıştır. Saldırganlık, ego, aç gözlülük savaşa, savaş daha güçlü silah ihtiyacına, daha güçlü silah ihtiyacı da bilimin gelişmesine sebep olmuştur.

Günümüzde aşçılıktan temizliğe her alanda da en iyileri oynayanlar hep erkeklerdir.

Büyütülürken daha evi sen geçindireceksin, sen sağlayacaksın bütün maddi ihtiyacı gibi sorumlulular ile büyür.

Bir an bir yükseldim, hemen erkek olarak üstünlüğümü kız arkadaşıma belirtmeliyim. Gerisini de sen salla, en iyi olduğumuz şeylerden biri yüceltmek kendimizi. :D

Konunun dışında bir yorum olmuş o hocam. :D

Erkekler ilk çağlardan beri yapıcı olmuşlardır. Fiziksel güçleri ve egoları sayesinde dünya bu halini almıştır. Saldırganlık, ego, aç gözlülük savaşa, savaş daha güçlü silah ihtiyacına, daha güçlü silah ihtiyacı da bilimin gelişmesine sebep olmuştur.

Günümüzde aşçılıktan temizliğe her alanda da en iyileri oynayanlar hep erkeklerdir.

Büyütülürken daha evi sen geçindireceksin, sen sağlayacaksın bütün maddi ihtiyacı gibi sorumlulular ile büyür.

Bir an bir yükseldim, hemen erkek olarak üstünlüğümü kız arkadaşıma belirtmeliyim. Gerisini de sen salla, en iyi olduğumuz şeylerden biri yüceltmek kendimizi. :D
Bence konu ile gayet alakalı. Sadece biraz anlam aramak ve kafa yormak gerekiyor.

Konuya hiç girmek istemiyorum ama genel olarak münazara hakkında bir kaç taktik verebilirim. Okulumuzda yapılan her münazaraya katılırım sözcü olarak ve hep te kazanırım. :) Ayda 1 yapılıyor bizim okulda. Neyse öncelikle konuşmalarına bol bol örneklere yer vermelisin, bu örnekleri de araştırman gerek. Önceden araştırdığın şeylere çalışıp *kendi yorumlarını da katarak* samimi bir şekilde anlatırsan daha etkili olacaktır. Karşı tarafın tezini çürüteyim derken sakın konu dışına çıkma. Anlatacaklarını olabildiğince başlığın içinde tutmaya çalış. Süre ile de yarışacaksınız muhtemelen bunun için grubunuzda en akıcı konuşan kişiyi sözcü olarak seçin ve en önemli kısımları açıklaması için o arkadaşı görevlendirin. Dediğim gibi kilit nokta samimi anlatım. Çok robot gibi anlatmayın, biraz espirili ve el kol hareketleriyle anlatın, ciddiyetinizi de koruyun. İşe yarayacaktır. :)

Erkeğin kadından üstün olmadığını biliyorum fakat konuyu ben seçmedim. Yani benim elimde olan birşey değil. Kadınlar belkide erkeklerden daha üstündür olabilir. Veya ikisini karşılaştırmka saçmadır görevleri farklıdır, farkındayım. Lakin elimden gelen birşey yok. Konudada belirttim zaten Kadınlar vs. erkekler olarak konuyu açmadım.

Geri
Yukarı