Toplumun Gelişmesinde Erkeklerin Önemi

Toplumun gelişmesinde erkeğin hiç bir görevi yoktur. Tüm görev kadınlardadır. Bir erkeği ve bir kadını doğuran kim yine kadın. Kadın zehirliyse cocuklarıda zehirli olur. Toplumun bu halde olmasının nedeni kadınlar. Ama tabiki de bu toplumu erkek yarattı. Bu toplumda kadına yer yok. Bunun bir çok örneği var.

Hristiyanlar kadınları canlı canlı yakmaları. Nedeni cadılık( Zeki kadın demek ) hristiyanlar bu kelimenin anlamını değiştirdiler. Seytanla cinsel iliskiye girmiş kadınlara cadı deniyor.
Müslümanların kız cocuklarını diri diri gömmeleri. Kız cocuk sahibi olmak utanc bir şey miş gibi düsünmeleri.
15 sene önce bile sırf kız oldukları icin okula gidemeyen milyonlarca cocuk belkide hayla gidemeyenler vardır.
Bunun gibi bir çok olay var.

Kim daha gelişmiş dersen ben kadınlar derim. Kim daha çok kitap okuyor kadınlar. Kim daha çok araştırma yapıyor kadınlar. Kim daha cesur kadınlar. Bunların hepsine genel olarak bakarsan kadınlar daha üstündür.

Ağzın iyi laf yapması lazım.

Çocuk kendi başına olmuyor heralde:). Şaka bir yana dediğim gibi konu Kadın vs. Erkek değildir.
Onun dışında zaten bende genellikle kadın haklarını savunan birisiyim.

Çocuk kendi başına olmuyor heralde:). Şaka bir yana dediğim gibi konu Kadın vs. Erkek değildir.
Onun dışında zaten bende genellikle kadın haklarını savunan birisiyim.

Erkeklerin pek savunulcak bir tarafı yok saten erkeğin yarattıgı bir toplumda yasıyorsun. Bırak onlar konussun. Saten hiç bir şey değişmeyecek :D

Toplumun gelişmesinde erkeğin hiç bir görevi yoktur. Tüm görev kadınlardadır. Bir erkeği ve bir kadını doğuran kim yine kadın. Kadın zehirliyse cocuklarıda zehirli olur. Toplumun bu halde olmasının nedeni kadınlar. Ama tabiki de bu toplumu erkek yarattı. Bu toplumda kadına yer yok. Bunun bir çok örneği var.

Hristiyanlar kadınları canlı canlı yakmaları. Nedeni cadılık( Zeki kadın demek ) hristiyanlar bu kelimenin anlamını değiştirdiler. Seytanla cinsel iliskiye girmiş kadınlara cadı deniyor.
Müslümanların kız cocuklarını diri diri gömmeleri. Kız cocuk sahibi olmak utanc bir şey miş gibi düsünmeleri.
15 sene önce bile sırf kız oldukları icin okula gidemeyen milyonlarca cocuk belkide hayla gidemeyenler vardır.
Bunun gibi bir çok olay var.

Kim daha gelişmiş dersen ben kadınlar derim. Kim daha çok kitap okuyor kadınlar. Kim daha çok araştırma yapıyor kadınlar. Kim daha cesur kadınlar. Bunların hepsine genel olarak bakarsan kadınlar daha üstündür.

Ağzın iyi laf yapması lazım.

Doğma doğurma mevzusuna girmek bu konuda mantıksız olur. Toplumun gelişimi açısından karşılaştırıyoruz erkek ve kadınları hangisi hangisinden üstündür mantığı değil. Erkek doğurtmasa kadın doğurmaz diye bir mantıkta yapılabilir o zaman. Konu dışına çıkmama olayından kastım buydu. Son paragrafta dediğine katılıyorum son zamanlarda bu denge değişmiştir ama tarihte bu güne kadar gelmemizdeki en büyük etkenler savaşlar ve devletlerdir. Dolayısıyla ordular ve yöneticiler, dolayısıyla erkekler. Ben böyle düşünüyorum.

Toplumun gelişmesinde erkeğin hiç bir görevi yoktur.
Einstein, Nietzsche, Freud, G. Bell, Dostoyevski, Pasteur, Darwin, Aziz Sancar, Atatürk gibi insanlar hem topluma farklı dallarda katkı sağlayıp hem de sizin tabirinizle "toplumu yaratma" olayına dahil olmayan 'erkekler'den sadece birkaçı.

İki ırk da büyük insanlar çıkardı, kimse birbirine üstün değil.

Erkek güç, kadın akıl ile toplumu oluşturur. İkisi de birbirinden ayrılamaz. Ayrılması dahilinde güçsüz bir akıl veya akılsız bir güç ortaya çıkar. Her ikisinin sonucu ne mi olur? Felaket! [emoji6]

Bu arada üzerinden aylar geçmiş ama sormadan edemeyeceğim. Sonuç ne oldu? Kim kazandı? [emoji16]

Erkek güç, kadın akıl ile toplumu oluşturur. İkisi de birbirinden ayrılamaz. Ayrılması dahilinde güçsüz bir akıl veya akılsız bir güç ortaya çıkar. Her ikisinin sonucu ne mi olur? Felaket! [emoji6]

Bu arada üzerinden aylar geçmiş ama sormadan edemeyeceğim. Sonuç ne oldu? Kim kazandı? [emoji16]
Aslında çok daha iyi olmamıza rağmen jüri cahil çıktı. Gerçi böyle bir kararı vermek için sadece cahil değil aptal olmaları gerekirdi. Kaybettik diye söylemiyorum izleyenlerin hepsi şok olmuştu. Ama neyse artık. Bendeki bu şanslada en fazla bu beklenirdi:D.

Aslında çok daha iyi olmamıza rağmen jüri cahil çıktı. Gerçi böyle bir kararı vermek için sadece cahil değil aptal olmaları gerekirdi. Kaybettik diye söylemiyorum izleyenlerin hepsi şok olmuştu. Ama neyse artık. Bendeki bu şanslada en fazla bu beklenirdi:D.
Jüri Femenist imiş demekki. [emoji107]

Olsun bir gün, biz erkeklerin öneminin farkına varılacak elbet. Umarım son kadın farketmez bunu... [emoji12]

"Müslümanların kız cocuklarını diri diri gömmeleri. Kız cocuk sahibi olmak utanc bir şey miş gibi düsünmeleri."
Konu hortlayacak biliyorum ama destuuuur! Böyle bir şeyi nereden duydun? Senin o dediğin cahiliye dönemi yani İslamiyet öncesi devrin bir uygulaması, İslamda bunun yeri yok, ben hiç dumadım, kendinde istisnai 1-2 örnek bulsan bile bunu bir dine mal edemezsin!

Yeni konular

Geri
Yukarı