Topraklı priz bilgisayarı korur mu?

Resul1780

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar, bugün topraklı priz aldım bilgisayarımı korusun diye. Kuzenle beraber gittik almaya, aldıktan sonra bana dedi ki bunu almana gerek yok zaten günümüzde bütün evlerdeki prizler akım korumalı dedi. Kendisi elektrik bölümünde okuyor. Bir de akım korumalı prizle topraklı priz aynı şey mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, bugün topraklı priz aldım bilgisayarımı korusun diye. Kuzenle beraber gittik almaya, aldıktan sonra bana dedi ki bunu almana gerek yok zaten günümüzde bütün evlerdeki prizler akım korumalı dedi. Kendisi elektrik bölümünde okuyor. Bir de akım korumalı prizle topraklı priz aynı şey mi?
Evet ikisi aynı şey. Fakat günümüzde çoğu evdeki prizler akım korumalı değil.
Böyle biliyorum. Elektrik bölümünde okumuyorum emin değilim tam.

Ever aynı şey,ama tam olarak ne kadar korur bilmiyorum, elektrik bölümü ile pek aram yok :).

Geri
Yukarı