Tor Browser güvenli ve yasal mı?

• Konuyu başlatan 78nX
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 118
  • Görüntüleme 28B

78nX

Hectopat
Yer
Tekirdağ
Merhabalar, küçük kardeşim telefonuma tor yüklemiş. Ben de bilmediğim için size sormak istedim. Herhangi bir sorun çıkar mı? Bildiğim kadarıyla Türkiye'de yasakmış.

Merhabalar, küçük kardeşim telefonuma tor yüklemiş. Ben de bilmediğim için size sormak istedim. Herhangi bir sorun çıkar mı? Bildiğim kadarıyla Türkiye'de yasakmış.

Tor zamanında FBI'ın kullandığı gizlilik için bire bir olan bir tarayıcı, genelde Google'ın indexleme'diği sitelere girmek için kullanılır (illegal siteler, Deep Web, Dark Net vb.). Zararlı değildir aksine faydalıdır.

Tor Browser herkesin ulaşabileceği, korkulacak yanı olmayan güvenli bir tarayıcıdır. Türkiye’de yasak değil.

Sadece insanlarda oluşan korku bu tarayıcının Deep Web sitelerine ulaşmak için kullanılmasıdır. Kardeşiniz fazla Deep Web videosu izlemesin. :)

Tor Browser, verilerinizi birden fazla sunucudan geçirip şifreleyerek takibinizi zorlaştıran ve güvenliğinizi arttıran bir tarayıcı yazılımıdır. Deep Web dediğimiz ağa girmek için kullanıldığından tehlikeli olabilir. Kanaatimce kullanmanızı önermiyorum. Yasallığı konusunda bu tarz bir yazılımı kullanmaktan çok bu yazılımla ne yaptığınız yasallığı etkiyebilir.

DEEPWEB sitesine girmek için kullanılıyor. DEEWEB sitesinde planlı cinayetler seri katiller silah kaçakçıları ve aklına gelebilecek her türlü pislik var. Eğer o siteye girdiyse sıkıntı büyük.
Çoğunun sadece dolandırıcılık üzerine olduğunu duymuştum. Bu tür şeyler genelde Dark Web dediğimiz asıl yerde dönüyor ki orada da dolandırıcıların sayısı epey fazla. Yok demiyorum, çok pislik bir mekan, orası kesin. Ancak dediğiniz şeylerin çoğu dolandırıcıların bir oyunundan ibaret.

Nasıl güvenli değil? %100 güvenli değil demek daha doğru olacaktır.

1610650514135.png

Yeni konular

Geri
Yukarı