Çözüldü Torrent dosyasında WebHelper virüsü olduğunu anlamak mümkün müdür?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Astiva

Gigapat
Süper Moderatör
Makaleler
3
Yer
Ankara 💻
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Victus 15-FA0007NT = CPU: i5 12500H GPU: 3050 Ti 4GB VRAM, SSD: 512GB PCIe 4.0, RAM: 2x8GB DDR4 3200MHz OS: Windows 11 Pro

Macbook Air M1 = CPU + GPU: Apple M1, SSD: 256GB, RAM: 8GB
Meslek
Joker
Başlıkta da belirttim. Sorum bu. 1 hafta önce PC'me bu virüs girdi, format attım mecbur ama indirmem gereken dosyalar var. İçinde bu virüsün olup olmadığını nasıl anlarım? (qBittorent kullanmaya başladım.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıkta da belirttim. Sorum bu. 1 hafta önce PC'me bu virüs girdi, format attım mecbur ama indirmem gereken dosyalar var. İçinde bu virüsün olup olmadığını nasıl anlarım? (qBittorent kullanmaya başladım.)
uTorrent virüs mü değil mi tartışılır ama webhelper virüs değil.
VT:VirusTotal

uTorrent virüs mü değil mi tartışılır ama WebHelper virüs değil.
Vt:VirusTotal

utorrentie.exeden bahsediyorum ses karıştırıcısınde WebHelper vardı 2 tane bir de Opera'de bir şey yokdu da Chrome de sürekli bir şey eklenti eklemeye çalışdı diyordu.
qBitTorrent'de dediğiniz sıkıntı yok.

Yoksa güzel bir daha gelmez umarım 1gün uğraşdım kendi uygulamaları kuracağım diye.

utorrentie.exeden bahsediyorum ses karıştırıcısınde WebHelper vardı 2 tane bir de Opera'de bir şey yokdu da Chrome de sürekli bir şey eklenti eklemeye çalışdı diyordu.

VirusTotal'e attığım dosya utorrentie.exe zaten.
Ama yine de qBitTorrent daha güvenlidir.

VirusTotal'e attığım dosya utorrentie.exe zaten.
Ama yine de qBitTorrent daha güvenlidir.
Sorun şu hiçbir virüs programı görmüyor nedense çünkü virüsmü değil mi bilinmiyor fakat bunun özel bilgileri, klavye de yazdıklarımızı ve hesaplarımızı adlı söyleniyor ekstra dedim gibi benim chromumun arama motoru değişdi birçok saçma sapan eklenti eklenmeye çalışıldı utorrentie.exe yüzünden.

Utorrentie. Exeden bahsediyorum ses karıştırıcısınde WebHelper vardı 2 tane bir de Opera'de bir şey yokdu da Chrome de sürekli bir şey eklenti eklemeye çalışdı diyordu.

Yoksa güzel bir daha gelmez umarım 1gün uğraşdım kendi uygulamaları kuracağım diye.

Abi, bende (Opera'DA) WebHelper geldiğinden beri yazdığımda tıkır tıkır ses çıkıyor. Yardım eder misin?

Abi, bende (Opera'da) WebHelper geldiğinden beri yazdığımda tıkır tıkır ses çıkıyor. Yardım eder misin?

Opera GX kullanıyorum ve tarayıcı sesleri var ondan bahsediyorsun galiba onu kapatırsan düzelir virüsle alakalı olduğunu düşünmüyorum.

Geri
Yukarı