Torrent oyun bilgisayara zarar verir mi?

Zaman geçmiş üzerinden ama şu köşede benim cümlemde dursun. Güvenilir siteden kullanıyorum, yok yıllardır kullanıyorum sorun yaşamadım diyenlere bakmayın. Zaten genelde crack dosya ve sitelerinden gelen sıkıntıları çoğu genel kullanıcı anlamıyor dahi. Neler neler koyup ekliyorlar o crack sitelerine. Şöyle örnek vereyim; youtube'de youtube hesabınız alakanız olmayan videolar izlemiş oluyor (izleme geçmişinde görülmez ama bu), insta da takip bootu kullananların ekmeğine yağ olursunuz. Bunlar en ufak örnekler. Can Deger, bir win ve office crack uygulaması hakkında konuşurken, bunun üzerinden crack oyun site ve dosyalarına nasıl eriştiklerini ve sizleri nelere alet edebileceklerinden bahsetmişti.

Demek istediğim ise bu iş; yıllardır kullanıyorum bir sorun çıkmadı'' diyenlere bakmayın çünkü zaten çoğu kişi başındaki veya pc'sinde ki oluşan sıkıntıyı anlayamıyor bile. Bir arkadaşım eski bir oyuna başladığın da gpu kullanımının az olduğunu fark etmişti ve tam 1 hafta araştırmamız sonucunda; pc'sinde hem ram hem de gpu'yu arka planda kullanan saçma sapan birşeylerin olduğunu görmüştük. Ruhumuz bile duymamıştı halbüki. Kim bilir bu gpu'dan ve ram'den yiyen şey arkadaşımı nereler de nelere alet etti, kullandı, kimlere kazandırdı Allah bilir artık orasını.

Başınıza sıkıntı gelir ama siz anlayamayabilirsiniz hatta artık %90'ı böyledir.

Can Deger'in bahsettiğim videosunu izleyin.

Korsan sitelerden indirdiğin dosyalar, oyunlar ya da programlar bilgisayarına zararlı yazılım bulaştırma riski taşır. Bu her korsan içerik zararlı yazılım içerir demek değildir ancak risk almaya kesinlikle değmez. Hangi oyunları oynamak istiyorsan bunları yasal ve resmi kanallardan edinmeni öneririm.

Oyunu eğer sonu varsa oyunu bitir ve USB'ye format dosyalarını indir eğer format dosyalarına da bulaşabilir dersen ilk önce Tüm diski sil sonra başka bilgisayardan(virüssüz bilgisayar) format dosyalarını indir ve BIOS ayarlarına gidip USB'yi başa alın eğer BIOS'da da virüs varsa Güç kaynaklarını ve BIOS pilini çıkar 5-6 dk bekle garanti olsun diye 10 dk bekle ki virüs silinsin sonra donanımları geri takıp BIOS ayarlarına gidin USB'yi başa alın ve format atıp başka oyunları bitirmeyi deneyin :)
Torrent'ten.

Oyunu eğer sonu varsa oyunu bitir ve USB'ye format dosyalarını indir eğer format dosyalarına da bulaşabilir dersen ilk önce Tüm diski sil sonra başka bilgisayardan(virüssüz bilgisayar) format dosyalarını indir ve BIOS ayarlarına gidip USB'yi başa alın eğer BIOS'da da virüs varsa Güç kaynaklarını ve BIOS pilini çıkar 5-6 dk bekle garanti olsun diye 10 dk bekle ki virüs silinsin sonra BIOS ayarlarına gidip USB'yi başa alın ve format atıp başka oyunları bitirmeyi deneyin :)
Torrent'ten.
Tabii bilgisayarında bir yavaşlama varsa yapmalısın boşuna donanımdan yememesi için.

Geri
Yukarı