Torrent PC'ye zarar verir mi? Güvenli mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

madenci8080

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar torrent PC'ye yazılımsal olarak zararlı olabiliyor tabi vermeyedebiliyor ama veriyorsa virüs gibi şeyler ile veriyor. Benim sormak istediğim PC'ye donanımsal olarak zarar verir mi? Mesala HDD veya SDD'ye veya CPU'ya GPU'ya (gerçi GPU'ya muhtemelen zarar vermez ama yinede sorayım dedim. :)) kısaca herhangi bir donanıma zarar verir mi? :kararsız:

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok büyük boyutlu dosyalar indirirsen Hard Disk'te bazı sorunlar oluşabilir. Bunun dışında donanımsal olarak risk altında olan Modem harici bir eleman yoktur herhalde. Biraz da şansına kalmış tabii. Bu tür riskleri göze alamıyorsan Torrent kullanmanı önermem. :)

Torrent korsan oyun indirmek demek değildir. Düzgün, yasal amacı ile kullanıldığında hiçbir şeye zarar vermez, AKK dışında :):):). Korsan oyun indirirseniz virüslü olabilir. Şu ana kadar Kaspersky'ın son sürümünün bulduğu hiçbir virüs ile karşılaşmadım torrent ile oyun indirirken. Donanım olarak senin bilgisayarını zombi bilgisayar dediğimiz arka işlemlerde Bitcoin kazanma gibi şeyleri senin donanımına yaptırabilecek virüsler mevcut. Bunlar senin Harddisk ve RAM'ini sonuna kadar kullanabilecek virüslerdir. Bu durumda senin kullanmana pek olanak kalmaz. Onun dışında herhangi bir parçaya zarar verebileceğini düşünmüyorum.

Legal olarak kullanır isen bir sorun olmaz. Ancak illegal indirir isen virüs bulabilir. Bunun dışında pek sorun olacağını sanmıyorum.

Evet torrentler günümüzde çok yaygınlaştı fakat, güvenlidir.

Torrentten korsan oyun indirirseniz bilgisayarınıza zarar verebilir.

Hayır. Çernobil Virüsü'nden sonra Windows hiçbir yazılıma, donanıma doğrudan erişim yetkisi vermedi.

Ayrıca izlemeni öneririm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Verir tabii ki. Torrent in içinde indirdiklerine dikkat etsen bile verir. Yıllar önceki bir araştırmam sırasında videoya bile virüs gömen adamlarla karşılaşmıştım. Sen düşün :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı