Torrent üzerinden oyun indirmek ne kadar güvenli?

Uzun yıllar boyunca korsan kullanmıştım ve bir kere bile virüs bulaşmamıştı. Ne indirdiğini ve nereden indirdiğini biliyorsan sıkıntı çıkma olasılığı çok düşük.

Böyle olsa bile korsan kullanım doğru değil. Para biriktirip indirimlerde alabilirsiniz. Ayrıca o oyunu oynamasanız bile bir şey kaybetmezsiniz.

Bu arada hackerlar oyunları hayrına kırmıyor diyenler var, bu da pek doğru değil. Bu işten zevk alan, önce kim kıracak deyip diğerleri ile rekabet etmeyi seven hackerlar da az değil. Oyunların yanı sıra şarkı, film gibi içeriklerin korsanını insanlarla paylaşıp bundan zevk alan kişileri de çokça gördüm.

Bişey kaybeder her oyunu oynaması lazım. Sağlam olanları söylemiyorum bile. Aklı kalır canı kalır. Her oyun indirimde orjinal alınmalı. Çok tatlı hayvan benim de 3 kedim var. Yukarıya baktım da.

Torrentten oyun indirmek yasal değil, yapımcıların emeği var ortada. Ama soruna gelirsek zararlı olduğu gibi zarar vermeyen korsan oyun siteleri de halihazırda mevcut. Evet oyunlar çok pahalı, ama sana önerim indirimleri beklemen. Orijinal oyun daha iyidir.

Ben programcılık okuyorum ve arkada neler dönüyor biliyorum.

Bilgisayarda 10 oyun var, 9'u orijinal, 1'i korsan. GTA 5. O da Epic kütüphanesinde var (beleş) ama 95 GB indirmek istemediğim için korsan indirdim.

Sağlam yayıncıların torrenttini indirsen problemi bayağı düşünürsün ama %0 olmaz.

Korsanı zaman geçirmek için edin. Daha sonra para olduğunda alırsın. Olmayan para ile ne alacaksın :

Etik açısından yanlış olsa da güvenlik riski çok büyükmüş gibi söylenmesi yanlış bilgilendirmedir. Kaspersky veya Norton gibi bir antivirüse sahipseniz enfekte olmanız olası değil. Ama zararlı veya zararsız her crack dosyasını algıladıklarını bildiğim için oyunları sorunsuz oynamak için antivirüsünüzü kapatmak zorunda kalacaksınız, bu da güvenlik riski oluşturuyor.

Nereden indireceğini bilirsen bilgisayarını kullanmanı engelleyecek bir şeyle karşılaşmazsın. O şekilde güvenli ama bilgisayarındaki fotoğrafların bir yerlere gönderilmediği garantisini veremem.
Onun dışında ne yaptığını biliyorsan gayet güvenli aslında.
Gidip oradanburadantorrentindir.com'dan indirirsen hiç güvenli değil bence.

Merhaba arkadaşlar, elimden geldiğince ve bütçem yettiği sürece oyunları hep orijinal alırım, ancak sistemime zarar gelecek korkusu ile de cracklı oyunları indirmem. Geçen gün arkadaşım ile konuştuğumda 300-400 TL bandında oynamak istediğimi ancak öğrenci olduğumdan alamadığımı söyledim. O da bütçemi zorlayan oyunları torrent ile indirirsen problem olmaz dedi. Virüs sorunundan korkuyorsan da Norton veya karpersky gibi programlar varken indir problem görürsen silersin dedi. Bu mantık ne kadar doğru aranızda gerçekten anlayan arkadaşlara soruyorum bu mantık doğru mudur? Virüs programları garanti olarak mining veya seed gibi işlemleri oyun içinde varsa algılar mı?
Not: Norton kullanıyorum.

İndireceğin dosyanın site URL'sini buraya yaz VirusTotal ve arat virüs varsa görürsün kırmızı renkle yoksa indir.

Geri
Yukarı