Torrent VAC Ban Sebebi midir ?

kroniq01

Kilopat
Daha fazla  
Başlıktan da anlayacağınız üzere VAC ban yedim fakat herhangi bir hile veya 3. parti programı kullanmadım. Fakat şöyle ki bilgisayarımda birkaç adet torrent oyun bulunmakta ve bu oyunları oynarken steam açık oynuyorum fakat başka bir oyun oynuyormuşum gibi gösteriyor.
Sorum şu, torrent oyun oynamak bir ban sebebi midir ? Veya bilgisayarımdaki farklı dosyalar yüzünden ban yer miyim ?

Not: Torrent oyunu kesinlikle desteklemiyorum fakat bazı oyunlar gerçekten pahalı, öğrenci olduğum için hepsini alma imkanım olmuyor.

Not 2: VAC yemişsen kesin birşey kullanmışsındır yoksa yemezsin, hile kullanıp sonra buraya gelme gibi yorumlarınızı lütfen kendinize saklayınız. Tüm samimiyetimle bir program kullanmadığımı söylüyorum. Amacım VAC'ı kaldırmak değil kalkmayacağını biliyorum fakat nedenini öğrenirsem içimdeki sinir gider en azından.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vac yemen için arka planda hile ve benzeri yazılımlar çalıştırman gerekiyor "oyunu oynarken", torrent oyunundan bahsetmiyorum. Öyle birşey yok. Ben torrent açıkken steam'de takılıyorum, ve kopya oyunlarda var tabii.

Dostum merhaba! CS:GO tarzı bir oyundan mı ban yedin, tam anlamadım, nasıl bir vac ban bu acaba? Daha önce hiç vac ban yemedim.

Kuzenim başka oyunlarında Cheat Engine kullanıyordu, sırf bilgisayarında yüklü diye CS:GO VAC ban yedi. Gözümün önünde oldu olay. Eğer hile yapmadıysanız bu tarz bir program kullanıyor olmalısınız. O da bilmiyordu Cheat Engine'in buna sebep olacağını. Konuya cevap olarak ben de yazmış olayım, torrent ban sebebi değil.

Dostum merhaba! CS:GO tarzı bir oyundan mı ban yedin, tam anlamadım, nasıl bir vac ban bu acaba? Daha önce hiç vac ban yemedim.
Evet CS:GO'da ban yedim.
Kuzenim başka oyunlarında Cheat Engine kullanıyordu, sırf bilgisayarında yüklü diye CS:GO VAC ban yedi. Gözümün önünde oldu olay. Eğer hile yapmadıysanız bu tarz bir program kullanıyor olmalısınız. O da bilmiyordu Cheat Engine'in buna sebep olacağını. Konuya cevap olarak ben de yazmış olayım, torrent ban sebebi değil.
Arka planda CheatEngine kullanıyorum fakat direkt olarak CS:GO için kullanmadım yine de ban sebebi olabilir mi ki ? Bende ilk defa senden duydum Cheat Engine ile ban yiyebileceğimi.

Tamam o zaman sorunun kaynağı bu. Oyun için kullanıp kullanmamanız bir şey ifade etmiyor belli ki. O da böyle ceza aldı, sizde aynı sebepten ceza almışsınız. Geçmiş olsun, yapacak bir şey yok.

Artı -1 Eksi
CS'GO ise overwatch sisteminden ban yemiş olma ihtimalin çok yüksek. Bir arkadaşımla yıllardır beraber maç atarız baya güzel oynar, bir hile vs olmadığından kendim kadar eminim.
Ama overwatch sistemi şudur senin dm kaydın örnek olarak 5 kişiye gider bunlardan 3 tanesi evet hiledir derse vac ban yersin. Bu kadar ucuz ve basit maalesef.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı