Torrent'teki kararsızlık hakkında ?

Ozan Demir

Kilopat
Yer
Safranbolu
Daha fazla  
Meslek
Kamu Personeli
Merhabalar. TTNET 20 mb/sn internet kullanıyorum. Torrentte genellikle 1 mb/sn yada 1200 mb/sn arası indirme hızı görüyorum fakat aniden 80 kb/sn 19kb/sn gibi değerlere iniyor ve 1-2 dakika maksimum 70 kb/sn kadar çıkıyor daha sonra tekrar 900-1200 arası dalgalanma oluyor. Daha önce böyle bir sorunum yoktu. İndirdiğim dosyanın seed sayısı da yüksek sizce neden olabilir ?

Benim evdeki internet hattında buna benzer bir sorun oluyordu. Normalde 8mb olması gereken internet 3.5mb oluyordu. TTNET aradığımda 5mb ye güncellediler, ama bu seferde sürekli kopukluklar oluyordu, tekrar aradım bu seferde "hattın bu hızı kaldırmadığını ve kesilmelere neden olduğunu" söylediler. Bende 3.5mb' ye râzı oldum. Buna benzer bir sorun olabilir, ayrıca torrent'lerde bu tür durumlar çok doğal olan bir şey.

Benim evdeki internet hattında buna benzer bir sorun oluyordu. Normalde 8mb olması gereken internet 3.5mb oluyordu. TTNET aradığımda 5mb ye güncellediler, ama bu seferde sürekli kopukluklar oluyordu, tekrar aradım bu seferde "hattın bu hızı kaldırmadığını ve kesilmelere neden olduğunu" söylediler. Bende 3.5mb' ye râzı oldum. Buna benzer bir sorun olabilir, ayrıca torrent'lerde bu tür durumlar çok doğal olan bir şey.

Daha geçen ay fiber hat çektiler bölgeye bunun sorun olacağını sanmıyorum. Antivürüs ve güvenlik duvarını gözden geçirsem iyi olacak. :)

Torrent dosyaları üzerinden net bir bilgi veya tespit çok zor. Sunucu ve yoğunluğa göre değişen bir durum söz konusu. Mantıklı bir test için internet download manager ile herhangi bir siteden indirme sınırı olmadan dosya indirebilirsin. Bak bakalım onda da aynı sorun yaşanacak mı ? Bence trackerlarından ya da torrent kaynaklı bir durumdur. :)

Hocam chromedan denedim 2.45 gb dosyayı 10dk da çekti indirme hızı 9.8mb/sn mesaj sayım yetmediğinden ekleyemiyorum resmini. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı