Çözüldü Toshiba C855 R26 açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cristo20

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, yardımınıza ihtiyacım var. Kardeşimin dizüstü bilgisayarı çok sıcak çalışıyordu, nternetten video izleyerek söktüm. Macunlarını yeniledim, geri topladım. Bilgisayara güç geliyor ama Power tuşu çalışmıyor gibi. Açamıyorum hiçbir şekilde, yardımcıolabilecek var mı acaba?

Çözüm
Merhaba, bilgisayarı tekrar açarak tüm soketleri kontrol etmeniz gerekiyor. Özellikle klavyenin altında olan, Power tuşunun bağlı olduğu Flex kabloyu kontrol edin.

Hocam o kablonun plastik kapağı var ya beyaz o yok daha önce 2 kere tamire gitti son gidişinin üstünden 2 yıl geçti ondan çalışmıyor desem tamirden gelince çalışmazdı acaba adamlar o kapak yokken bir şekilde sabitlemiş olabilir mi?
Bir de ben şöyle yanlış bir bilgi vermişim bilgisayarda yanan ışık pile gelen güçmüş pili takıp prize takınca pile güç geliyor tabii yine açılmıyor pili çıkartınca hiç güç gelmiyor ışıkta yanmıyor.
Dediğim kapaktanmış bunu böyle yapıp değdirmeye çalışarak açtım açıldı bilgisayar şimdi 2 sorum var 1. si sol altta olan mouse un Flex kablo kapağını söküp buna takabilir miyim olmazsa da bu eksik parçayı nereden temin edebilirim?
Merhaba, bilgisayarı tekrar açarak tüm soketleri kontrol etmeniz gerekiyor. Özellikle klavyenin altında olan, Power tuşunun bağlı olduğu Flex kabloyu kontrol edin.

Hocam o kablonun plastik kapağı var ya beyaz o yok daha önce 2 kere tamire gitti son gidişinin üstünden 2 yıl geçti ondan çalışmıyor desem tamirden gelince çalışmazdı acaba adamlar o kapak yokken bir şekilde sabitlemiş olabilir mi?
Bir de ben şöyle yanlış bir bilgi vermişim bilgisayarda yanan ışık pile gelen güçmüş pili takıp prize takınca pile güç geliyor tabii yine açılmıyor pili çıkartınca hiç güç gelmiyor ışıkta yanmıyor.
Dediğim kapaktanmış bunu böyle yapıp değdirmeye çalışarak açtım açıldı bilgisayar şimdi 2 sorum var 1. si sol altta olan mouse un Flex kablo kapağını söküp buna takabilir miyim olmazsa da bu eksik parçayı nereden temin edebilirim?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2021-06-21 at 02.56.54.jpeg
    WhatsApp Image 2021-06-21 at 02.56.54.jpeg
    64 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
Çözüm
Prize takınca güç gelmesi iyiye işaret. Tek sorunun power tuşunun temassızlığı olduğunu düşünüyorum. Plastik kapağı yoksa çok az bir bantla yapıştırabilirsiniz ama devrelere veya herhangi bir parçaya gelmesin. İletken olmayan bir bant kullanın.

Prize takınca güç gelmesi iyiye işaret. Tek sorunun Power tuşunun temassızlığı olduğunu düşünüyorum. Plastik kapağı yoksa çok az bir bantla yapıştırabilirsiniz ama devrelere veya herhangi bir parçaya gelmesin. İletken olmayan bir bant kullanın.

Teşekkürler hocam yarın sabahtan babama soracağım o tarz bir bant varsa yapmayı deneyelim.

Kusura bakmayın mesajınızın bildirimleri yavaş yavaş geliyor devamını şimdi görebildim. Açıldığına göre bir sorun yok fakat. Bu kapağı temin etmek zor olabilir. Hiç birşeye değmeden iletken olmayan, yanmayan bir bant kullanarak bantlayabilirseniz sorun çözülebilir. Ben daha önce bu şekilde bir kapak sorunuyla karşılaşmıştım. Touch pad kapağı bozulmuştu ve bantlayarak tutturmuştum.
Ben kendim normal bant kullanmıştım herhangi bir sorun yaşamadım ama güçle ilgili bir kablo olduğu için tam emin olamıyorum, sizi ve bilgisayarınızı riske atmak istemiyorum, en kötü ihtimal bir bilgisayarcıya sorsanız daha iyi olur.

Kusura bakmayın mesajınızın bildirimleri yavaş yavaş geliyor devamını şimdi görebildim. Açıldığına göre bir sorun yok fakat. Bu kapağı temin etmek zor olabilir. Hiç bir şeye değmeden iletken olmayan, yanmayan bir bant kullanarak bantlayabilirseniz sorun çözülebilir. Ben daha önce bu şekilde bir kapak sorunuyla karşılaşmıştım. Touch pad kapağı bozulmuştu ve bantlayarak tutturmuştum.
Ben kendim normal bant kullanmıştım herhangi bir sorun yaşamadım ama güçle ilgili bir kablo olduğu için tam emin olamıyorum, sizi ve bilgisayarınızı riske atmak istemiyorum, en kötü ihtimal bir bilgisayarcıya sorsanız daha iyi olur.

Teşekkür ederim hocam yorumlarınız için yarın 1-2 bilgisayarcı dolaşıcam bundan bulabilirsem alırım bulamazsam bantla halletmeye çalışacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı