Toshiba harici disk kasa önündeki portlarda çalışmıyor

onuryasar355799

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 2 TB Toshiba harici disk aldim, bilgisayar kasasınin önündeki portlara taktim. Işık yaniyor ses de çıkıyor ama bilgisayarda gözükmüyor. Anakartin USB'lerine taktim denedim bilgisayarda gozukuyor. Kasa portlarim bozuk degil calişıyor. Bılen arkadaşlar yorum yazabilir mi? Ürünü yeni aldim sorun mu var acaba? Bir de harici disk bilgisayara takili iken titreşimli. Bir sekilde ses cikariyor normal mi?

Harddisk madenciliği yaptığım için bu konuda deneyimliyim, kasanın ön portunda çalışmama sebebi yeterli enerji almaması, eğer harddiskten tiz bir vurma sesi gelmiyorsa bozuk olduğunu sanmıyorum.

Hard disk madenciliği yaptığım için bu konuda deneyimliyim, kasanın ön portunda çalışmama sebebi yeterli enerji almaması, eğer hard diskten tiz bir vurma sesi gelmiyorsa bozuk olduğunu sanmıyorum.

Hocam ön tarafa takıyorum ışık yanıyor ses çıkıyor ama bilgisayarda gözükmüyor yeterli enerji almasa ışık yanıp ses çıkar mı? Bir de devamlı ince titreşimli bir ses çıkıyor internette video izledim ayni ürunden almis oda ses çıkıyor diyor bu durum normal mi yani bilgi amacli soruyorum iade etmem gerekmi diye?

Kafa vurma sesi çıkarıyorsa arızalıdır, iade etmen gerekir, YouTube'dan bakabilirsin kafa vurma sesine, dediğim gibi ön tarafa takınca sağlam harddisklerde eğer büyük boyutluysa çalışmayabiliyor onda problem yok.

Kafa vurma sesi çıkarıyorsa arızalıdır, iade etmen gerekir, YouTube'dan bakabilirsin kafa vurma sesine, dediğim gibi ön tarafa takınca sağlam harddisklerde eğer büyük boyutluysa çalışmayabiliyor onda problem yok.

Hocam dinledim ama pek anlayamadım. Yani kulağıma getirince harici diski fan sesi gibi ince bir ses geliyor çalıştığı zaman ve ince bir titreşim YouTube'da ayni urunu alan baskasida yazmis ince rahatdiz etmeyen bir ses cikiyor calisinca diye anlayamadim ya? Bir de kasadan takinca calismiyor demistim simdi taktim calisti bir calisiyor bir calismiyor anlayamadim ürunu vatandan aldim acaba sorun var mı cozemedim?

İnce bir ses geliyor normal mi yani iade etmeli miyim? Birede NTFS ile geldi exfatlami kullanim yoksa NTFS'le mi? İcıne oyun RAR'ları fotograf resim video vs atacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı