Toshiba harici disk USB 3.0 portunda çalışmıyor

Niva_Retro

Femtopat
Daha fazla  
2TB Toshiba Canvio Basics USB3.0 cihazım laptopumun USB 2.0 portunda çalışırken 3.0 portunda çalışmıyor.

Sürücü kaldırmayı tekrar indirmeyi cihazı kaldırmayı, yapılandırmayı, denedim disk yöneticisi aygıt yöneticisinden bayağı bir yöntem denedim. Regeditten bayağı bir yöntem denedim yazmamın bayağı süreceği çoğu yöntemi denedim yine de sorunum çözülmedi.

2TB Toshiba Canvio Basics USB3.0 cihazım laptopumun USB 2.0 portunda çalışırken 3.0 portunda çalışmıyor.

Sürücü kaldırmayı tekrar indirmeyi cihazı kaldırmayı, yapılandırmayı, denedim disk yöneticisi aygıt yöneticisinden bayağı bir yöntem denedim. Regeditten bayağı bir yöntem denedim yazmamın bayağı süreceği çoğu yöntemi denedim yine de sorunum çözülmedi.
Peki, o girişte USB 3.0 destekli başka bir aygıtı çalıştırmayı denediniz mi? Ayrıca BIOS ayarlarınızı varsayılan değerlere sıfırlayarak denediniz mi?

Denedim ikisi de gayet düzgün çalışıyor.
Çok ilginç. Tek başına bilgisayar düzgün, disk düzgün, kablosu düzgün, ama bu iki aygıt bir araya gelince sorun oluyor. Umarım yardım edebilecek bir arkadaş yazar. Bol şanslar. Konunun takipçisiyim. :)

Çok ilginç. Tek başına bilgisayar düzgün, disk düzgün, kablosu düzgün, ama bu iki aygıt bir araya gelince sorun oluyor. Umarım yardım edebilecek bir arkadaş yazar. Bol şanslar. Konunun takipçisiyim. :)

Pek yardım bulabileceğimi sanmıyordum son çare olarak yazdım buradan da bir şey çıkmadı laptopu sıfırlamayı deneyeceğim.

Pek yardım bulabileceğimi sanmıyordum son çare olarak yazdım buradan da bir şey çıkmadı laptopu sıfırlamayı deneyeceğim.
Diğer arkadaşların aklına bir şey gelebilir belki. Şunu dener misiniz? Aygıt yöneticisini açın ve görünüm menüsünden gizli aygıtları göster seçeneğini işaretleyin. Şimdi, "Depolama birimi gölge kopyaları", "Depolama birimleri", "Depolama denetleyicileri", "Disk sürücüleri", "Evrensel Seri Veri Yolu denetleyicileri", "Taşınabilir Aygıtlar" isimli kategorileri sırasıyla genişleterek şu anda takılı değil olarak görünen bütün aygıtları kaldırır mısınız? Tabii bu sırada disk takılı olmasın. Hepsini temizledikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve tekrar deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı