Toshiba HDD %100 kullanılıyor

ALTGR

Hectopat
Merhaba, benim kullandığım HP marka laptop bilgisayarım var, 2 sene önce aldım,

Intel(r) Core(tm) i3-5005U CPU @ 2.00GHz

4 GB a-data Technology 1600MHz RAM.

Intel(r) HD Graphics 5500.

1 TB 5400 RPM SATA Toshiba HDD.

Sistem özellikleri bu şekilde, chkdsk komutunu çalıştırdım ve bad sector bulunamadı, fakat HDD, bir işlem yaptığımda %100 çalışmaya başlıyor ve bilgisayar donuyor, işlem yapılmıyor, güvenlik yazılımım Kaspersky Total Security ile taramada yaptım, temiz çıkıyor, ne yapmam gerekiyor?

-1 atan kim bu ilk baştaki mesajlara? SSD almak veya Windows'un sürümünü düşmek dışında başka çözümün yok.
SSD teknolojisini pek bilmiyorum ama bu laptopun anakartına ssd takılabilir mi, pek zannetmiyorum, ayrıca hp destek forumunda bu konu ile ilgili mesaj yazdım, bana bilgisayar açılışında f2 tuşuna basarak hdd için full diagnostic test yapmamı söylediler, yaptım ve hdd nin arızalı olduğu sonucu çıktı, yani konu ssd problemi değilmiş, hdd nin değişimini yapmam gerektiği söylendi.

Yeni bir hdd almayı düşündüm ancak hangisini almalıyım, anlayan varsa yardımcı olabilir mi, bu hdd'lerin boyutları değişiyor mu, benim laptop kasası yuvasına büyük veya küçük gelme durumu olabilir mi, hdd üzerinde model olarak Toshiba MQ04ABF100 yazıyor, Dahili Sabit Disk 2.5 inç 1000 GB Serial ATA III - Dahili Sabit Disk (2,5 inç, 1000 GB, 5400 RPM)

Sadece vatan bilgisayarda bu özelliklere benzer bir hdd var, onda da 7mm yazıyor, bu standart bir büyüklük mü , ürünün linkini paylaşıyorum,

Geri
Yukarı