Toshiba HDD ne durumda

Piixig

Decapat
Daha fazla  
Birkaç yıldır eski laptopumda kullandığım HDD çok ağırlaşmaya başladı öne bad Sector'den şüphelendim fakat temiz çıktı. Sağlığına baktığım zamanda sadece warning yazıyor. Bir % belirtmiyor. HDD ömrünü mü tamamlamış yoksa bir sorun mu var nasıl anlayabilirim?
Not: HDD 5400RPM fakat testte 100MB/S üstü çıktı nasıl olabiliyor?

Ekran Alıntısı2.JPG

Ekran Alıntısı.JPG

Ekran Alıntısı1.JPG

Ekran Alıntısı3.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Birkaç yıldır eski laptopumda kullandığım HDD çok ağırlaşmaya başladı öne bad Sector'den şüphelendim fakat temiz çıktı. Sağlığına baktığım zamanda sadece warning yazıyor. Bir % belirtmiyor. HDD ömrünü mü tamamlamış yoksa bir sorun mu var nasıl anlayabilirim?
Not: HDD 5400RPM fakat testte 100MB/S üstü çıktı nasıl olabiliyor?

Eki Görüntüle 1809951

Eki Görüntüle 1809952

Eki Görüntüle 1809953

Eki Görüntüle 1809954

HDD, hatta daha doğrusu laptop kaç yıllık? Eski HDD'ler mekanik olduğu için sağlığına her zaman %100 gösterebiliyor, benim HDD'im de o şekilde.

HDD, hatta daha doğrusu laptop kaç yıllık? Eski HDD'ler mekanik olduğu için sağlığına her zaman %100 gösterebiliyor, benim HDD'im de o şekilde.
Pandemi başlamadan hemen almıştım hocam ama üretim yılı pandemiden 2 yıl önce. (Sıfır aldım ben)

Baştaki bad sector tuhaf. Yazılımsala benziyor. Diske LLF atsanız iyi olabilir. Onun dışında diskin sağlığı iyi görünüyor.

Baştaki bad sector tuhaf. Yazılımsala benziyor. Diske LLF atsanız iyi olabilir. Onun dışında diskin sağlığı iyi görünüyor.

Hocam şuan içinde windows kurulu diskte bunu yapamam demi?

Geri
Yukarı