Toshiba L755-1GH için SSD önerisi

UTKUSALONUR

Decapat
Yer
Mykale Eteklerinde
Merhaba arkadaşlar, elimde 2011 yılından kalma Tosihba Satellite L755-1GH bulunuyor.

Cihazı 3 yıldır kullanmıyordum. Geçtiğimiz günlerde bütün parçalarını sökerek temizledim ve gerekli yerlerine termal ped ile macun yenilemesi yaptım. Bunları yapınca cihaz genel olarak kendine geldi. Bakımsız zamanlarında çalışmayan donanım parçaları çalışmaya başladı. Sonuç olarak SSD takviyesi yapmak bu cihaza yakışır diye düşündüm. Eski hard diski taktığım yere takmam gerek. Çalışmadığı için DVD okuyucu kısmını söktüm. Oraya uyumlu SSD kızağı satın aldım. Belki onun yerine de takabilirim SSD'yi.

Önerebileceğiniz 120GB'ya da 240GB bir SSD var mı acaba 2, 5" boyutlarında? Bu laptopla sadece internette dolaşmayı ve Word gibi programlarda yazı yazmayı planlıyorum. Oyun olarak sınırlı oynayacağım oyun var. Mesela İstanbul Kıyamet Vakti. Bu boyutlarda bir SSD yeter diye düşünüyorum.

Bütçem 200-400 TL arası diyelim ama 500 TL'ye kadar SSD önerisi olursa aralarında kalite olarak ciddi fark varsa şayet düşünebilirim.

Not: Problem çözüldü. Samsung SSD 870 EVO 500GB SATA SSD satın aldım arkadaşlar. 929 TL'ye Amazon'da görünce kaçırmadım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı