Toshiba laptop görüntü vermiyor

gemiciadam

Kilopat
Yer
İzmir - KARŞIYAKA
Daha fazla  
Meslek
Gemi İnşaatı / Makina Mühendisliği
Selamlar dostlar, laptopum kendi orijinal parçaları üzerinde iken kendi ekranına bir türlü görüntü vermiyordu. Fakat HDMI ve VGA'dan olsun her türlü tüm sürücüler yüklü şekilde sorunsuz çalışıyordu. Oyun bile oynadık açıkçası. Üzerinde 2. Nesil i5 işlemci ve GT 315 Ekran kartı var. Elimde birçok laptop parçası vardı. Keşke uyumluluğuna baksaydım ama bir arkadaşın tavsiyesi üzerine belki işlemci ile alakalıdır diye düşünüp işlemciyi çıkarıp sanırım Celeron B820 emin değilim işlemci taktık. Böyle olunca bu işlemci ile hem kendiken hariciye görüntü vermedi. Sonra tekrar eski işlemcisini takıp tekrar test ettim bu sefer kendi işlemcisi ile hariciye görüntü veren laptop şu an hem harici monitöre hem de kendi ekranına görüntü vermeyi kesti. Arkasında CMOS sıfırlama yerleri dahil birçok BIOS sıfırlama şeklini denedim hala görüntü alamadım arkadaşlar. Deneyebileceğim neler var yardımcı olursanız sevinirim. Hani kartı elimde öyle alıp oynamadım da kenarlarından tuttum vs. Bu konulara dikkat ederim fakat işlemci olayında yanlış yaptım çünkü taktıpım işlemciye desteği yokmuş.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı