Toshiba laptop işlemci değiştirme

Socket destekliyor. Ben 2.nesil i3 işlemci yerine 3.nesil i5 işlemci takmıştım ve çalışmıştı. Sende de sorun olacağını düşünmüyorum.

Socket destekliyor. Ben 2.nesil i3 işlemci yerine 3.nesil i5 işlemci takmıştım ve çalışmıştı. Sende de sorun olacağını düşünmüyorum.
Sorun nesil değil aslen bellek ve çekirdek farkı bunun içinde bilen birisinden fikir almak gerekli.

Sorun nesil değil aslen bellek ve çekirdek farkı bunun içinde bilen birisinden fikir almak gerekli.
Benim i3 2/2 çekirdek yapısına ve belleği düşüktü.i5 ise 4/4 çekirdek yapısına ve belleği daha fazlaydı.

Önceki i3 2/2 çekirdek yapısına değiştirdiğim i5 ise 4/4 çekirdek yapısına sahipti.

Önceki i3 2/2 çekirdek yapısına değiştirdiğim i5 ise 4/4 çekirdek yapısına sahipti.
O zaman olması daha muhtemel şuan yine de boşa almamak için bilgili birisini arıyorum ama yok galiba. Birde önceki işlemcinizle şuanki işlemciniz kaç watt buna bakabilir misiniz ?

İkiside 35 watt. Ama bilgisayar anakartları -/+ belirli bir watt düzeyinde gücü tolere eder. Çünkü usb portlarına takacağınız güçlü cihazları besleyebilmesi lazım.

İkiside 35 watt. Ama bilgisayar anakartları -/+ belirli bir watt düzeyinde gücü tolere eder. Çünkü usb portlarına takacağınız güçlü cihazları besleyebilmesi lazım.
Bir konu da eski işlemcisi 35 watt olduğu halde 45 watt takan birini gördüm,desteklemiş fakat biraz ısı değerleri artmış bunu da düşürmek adına macun vs denemiş.Aslen sıcaklık konusu biraz ürküttüğü için daha üst işlemci bakmam muhtemelen ama artmasaydı almak isterdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı