Toshiba MK2565GSX sağlık durumu

nopaynohack

Hectopat
Yer
Central, Papua New Guinea
Yeniden konumlandırılan toplam 433 tane kesim olduğu yazıyor. Bu Bad Sector mü? 433 kesim kaç MB'ye denktir? Sağlık durumu sarı ve dikkat yazıyor. Diskin sağlığı ve değerleri sizce nasıl? Kullanmadan önce yapmam gereken bir işlem var mı? Hızlandırmak için bir işlem yapmam gerekiyor mu?
Bad Sector olup olmadığını nasıl anlarım; varsa Bad Sector'ü bir programla onarmam mı gerekir? Sadece oyun depolayacağım
Ekran görüntüsü 2021-05-07 220732 (2).png
Ekran görüntüsü 2021-05-07 223834.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Biçimlendirip "chkdsk" yapın.
"chkdsk" ne olduğunu bilmiyorum ama yönetici olarak çalıştırılan CMD'de sırasıyla şunları yazdım araştırdıktan sonra:
cd\
chkdsk/x d:

sonuç aşağıdaki gibi:
bu ne için?
Ekran görüntüsü 2021-05-07 231735.png

Sağlığı iyi değil. Hızı da. Hızlanması için uzun biçimlendirme yapmayı deneyebilirsiniz.
Disk yönetiminden hızlı biçimlendir tikini kaldırıp biçimlendirmiştim bu hızı ölçmeden önce.(diskmgmt.msc)

Son düzenleme:
"Chkdsk D: /r /f" olarak yazın birde.
Hocam bu komutu yazdıktan sonra uzunca bir süre yüzde 11'de takılı kaldı ben de bilgisayarı yeniden başlattım tekrar denedim yine takıldı yüzde 4'te sonra yanlışlıkla sağ sol yön tuşlarına bastım devam etti. Başlarda birkaç kere daha takıldı aynı yöntemle düzelttim 2 saat sonunda bitti ve sonuç yine aynı galiba.
şöyle:
Ekran görüntüsü 2021-05-08 010840.png

Şimdi ne yapmalıyım? (Diskte hiç dosya yok ama cmd ekranında 25356 KB var gibi gözüküyor bunun sebebi hasarlı olan yerlerin Windows tarafından doldurulması mı?)

Son düzenleme:
Şimdi ne yapmalıyım? (diskte hiç dosya yok ama CMD ekranında 25356 KB var gibi gözüküyor bunun sebebi hasarlı olan yerlerin Windows tarafından doldurulması mı?)

Hocam buradaki adımları uygulayın bunun haricinde "cipher /w : D" yazın (uzun sürecektir) diskinizin boş kısımlarına rastgele yazar bad sektörlerin bir kısmı düzelebilir böylelikle.

Hocam buradaki adımları uygulayın bunun haricinde "cipher /w : D" yazın (uzun sürecektir) diskinizin boş kısımlarına rastgele yazar bad sektörlerin bir kısmı düzelebilir böylelikle.
cipher /w : D yazdığım zaman SSD'yi yani :C yi doldurmaya başladı ben de hemen kapattım 2 kere denedim ikisinde de aynı sorun oldu ve görev yöneticisinde SSD yüzde yüz kullanıma geçiyordu. Neden böyle oluyor? SSD veya SSD'deki dosyalar zarar görmüş müdür?

Ve bir şeye aklım takıldı o linkteki yapılan şey ile benim diskmgmt.msc'den sıfırlamam aynı şey değil mi? Çünkü oradan sıfırlamıştım başta

Cipher /w: D yazdığım zaman SSD'yi yani: C'yi doldurmaya başladı ben de hemen kapattım 2 kere denedim ikisinde de aynı sorun oldu ve görev yöneticisinde SSD yüzde yüz kullanıma geçiyordu. Neden böyle oluyor? SSD veya SSD'deki dosyalar zarar görmüş müdür?

Ve bir şeye aklım takıldı o linkteki yapılan şey ile benim diskmgmt.msc'den sıfırlamam aynı şey değil mi? Çünkü oradan sıfırlamıştım başta

Önce diski dolduruyor sonra boşaltacak veri temizleme yapıyor. Normal yani dolu gözükmesi.

Yeni konular

Geri
Yukarı