Toshiba MQ01ABF050 500 GB harici HDD çalışmıyor

The User 0

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Laptop 15-da1083nt
Intel Core i5-8265U @ 1.60GHz
Intel UHD Graphics 620
NVidia GeForce MX130
WD NVMe 480GB
A-Data 8GB CL17 2400MHz
HP 22es 1080p 60Hz
HyperX PulseFire Raid
Meslek
Öğrenci
SSD veya HDD modeli
Toshiba MQ01ABF050 HDD 500GB
Bilgisayarın alanı yetmediği için USB üzerinden 500GB'lık Toshiba HDD kullanıyordum. Genellikle büyük boyutlu dosya ve çalışmalarımı atıyordum. Bugün sabah bilgisayar diski algılamamaya başladı. Disk takılıyken hiçbir uygulama açılmıyor. Diski çıkardığım anda hepsi çalışıyor. Almam gereken bir sürü önemli dosya var. Nasıl kurtarabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Harici Diskten Veri Kurtarma

Birkaç tane rehber paylaşayım, belki işinize yarayabilir.

Bir şey soracağım diskiniz fiziksel hasar almış olabilir mi? Çünkü disk takıldığında sistemin donması hayra alamet değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Harici Diskten Veri Kurtarma

Birkaç tane rehber paylaşayım, belki işinize yarayabilir.

Bir şey soracağım diskiniz fiziksel hasar almış olabilir mi? Çünkü disk takıldığında sistemin donması hayra alamet değil.
Fiziksel hasar olması çok düşük ihtimal. Hiç yerinden kıpırdatmadım bile. Daha önce flash belleklerde yaşamıştım donma sorununu. Başka bilgisayarda GParted'la biçimlendirme yapınca düzelmişti ama buna yapamam. Rehberi birazdan deneyip yazarım.
Hocam elimde masaüstü yok maalesef. Ayrıca çeviriciye başka disk taktığımda sorunsuz çalışıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı