Toshiba OCZ TL100 sağlık durumu %60

Takeshi Kovacs

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Adana
Toshiba OCZ TL100 sağlık durumu %60 görünüyor. Bu normal midir? İnternette hiç bu kadar düşük bir değere rastlamadım.

CrystalDiskInfo_20210423115202.png

Bad sector testi ve hız testi yapar mısınız?
ssdhız.png

Bad sector temiz çıktı.
Ayrıyetten OCZ SSD Utility, yeni bir firmware güncellemesi olduğunu gösteriyor. Yapmalı mıyım?
Çalışma süresi bir hayli fazla. Ürün sıfır değil diye düşünüyorum, doğru muyum? Sıcaklık değeri 70 olarak gözüküyor, oldukça garip.
Ürün yaklaşık 2.5 yıllık hocam.

Eki Görüntüle 988447
Bad sector temiz çıktı.
Ayrıyetten OCZ SSD Utility, yeni bir firmware güncellemesi olduğunu gösteriyor. Yapmalı mıyım?

Ürün yaklaşık 2.5 yıllık hocam.
SSD bu mu?
Bu ise yazma ve okuma hızları baya düşmüş.

SSD bu mu?
Bu ise yazma ve okuma hızları baya düşmüş.
OCZ 240GB TL100 Serisi Sata 3.0 SSD (550MB Okuma / 530MB Yazma ) fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Ürün bu.
Update için bootable USB istiyor anlamadım. Daha önce hiç ssd güncellememiştim fikri olan var mı?

Yazma hızında kayıp yaşanmış fakat normal denebilir. OCZ serisi pek iç açıcı bir seri değil. 3 yıllık bir SSD olduğunu göze alırsak normal diyebilirim. Bu SSD izle ilgili birkaç tane daha konu hatırlıyorum hız düşmesi yaşandığıyla ilgili. Firmware sonrası yazma hızındaki artışta hoş olmuş. Toparlayacak olursak, bu SSD için değerler anormal değil maalesef. :)

Sağlığın düşük olması normal. Silme sayısından dolayı düşüyor. Bozuk blokları olmadığı için de bir sorun yok. Yazma hızı önbelleği dolduysa düşmüş olabilir.

Geri
Yukarı