Toshiba P300 1 TB HDD İncelemesi

Yaklaşık olarak 10 gün önce Toshiba P300 1 TB HDD'yi Nanokatalog.com üzerinden sipariş ettim. 10 gün içinde elime ulaştı ama problem değil. Çünkü Nanokatalog.com'un depoları Avrupa'da bunu bilerek satın aldım zaten.

Öncelikle bu tam detaylı bir inceleme olamayacak malesef. Çünkü gelen HDD'nin içinde Sata kablosu yoktu. Herhalde evde kendi imkanlarımla yapacağımı düşünüp koymamışlar sağ olsunlar. 😁 Ama hiçbir şey anlatmadan da olmaz. Size ürün nasıl ve ne şekilde geldi bunları paylaşayım. Sata kablosu hallettikten sonra yaptığım testler ve performanslarıyla ilgili bilgiler de eklerim.

Öncelikle bir atasözü vardır. Ucuz etin yahnisi yavan olur, diye. Benim durumuma tam uyuyor. Başıma gelen yavanlıkları(tatsızlıkları) paylaşayım.

1-Ürün kutusuz geliyor.
2-Ürün ithalatçı garantili.
3-Ürünün yanında Sata kablosu gelmiyor.
4-Ürünün yanında bağlama vidaları gelmiyor.
5-Ürün geç geliyor.

Sonuç olarak üründe herhangi bir problem yoksa kullanmaya devam edeceğim. Yani iade etmeyi düşünmüyorum. Kutusuz gelmesi, garanti durumu, bağlama vidalarının yanında olmaması ve geç gelmesi çok umrumda değildi açıkcası. Sonuçta piyasadan 100 TL daha ucuza alıyorum ürünü. Ama içinden Sata kablosunun çıkmaması gerçekten can sıkıcı oldu.

Bu ürünü Nanokatalog.com'dan almak isteyenler yukardaki durumları göz önünde bulundursunlar. Sonra hayal kırıklığı yaşamayın.

wL2W3r.jpg

Vq1uHT.jpg

IihWM6.jpg

cixSBu.jpg

mbkuoQ.jpg

Son düzenleme:
Merhabalar, yanlış anlaşılmasın ama o Avrupa Depo olayı tamamen yalan. Ürünler Amazon.de'den geliyor. Kendi servislerine de bu durumu kabul ettirdim. Kutulamaları yine iyi, amazon.com.tr ne kadar sevsem de, ilk açıldığında 2 TB Segate Barracuda 7200 RPM 247 liraydı. Alanlara koli içerisinde köpüksüz sadece HDD'yi atmışlar 😀.

HDD'yi atmışlar. 😀
Olabilir de olmayabilir de bir fikrim yok. Ben işimi görüp görmediğine bakarım. Bugün Sata kablosu ayarladım. HD Tune Pro ve CrystalDiskMark ile benchmark testlerini yaptım. Değerler normal. Çok aşırı yükte biraz ses çıkarıyor ama normal. Eski bir kasa kullanıyorum kapakları açık falan ondan duymuş olabilirim. Yeni kasaya geçtiğimde onu da duyacağımı sanmıyorum.

Olabilir de olmayabilir de bir fikrim yok. Ben işimi görüp görmediğine bakarım. Bugün Sata kablosu ayarladım. HD Tune Pro ve CrystalDiskMark ile benchmark testlerini yaptım. Değerler normal. Çok aşırı yükte biraz ses çıkarıyor ama normal. Eski bir kasa kullanıyorum kapakları açık falan ondan duymuş olabilirim. Yeni kasaya geçtiğimde onu da duyacağımı sanmıyorum.
Tabii ki, ben de öyle yaparım. Keşke o zaman alsaydım, 2 TB için çok iyi bir fiyattaydı. Aldıktan sonra daha iyi olmaları için mail atardım. Bu arada, harddiskinizi güle güle kullanın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı