TOSHIBA Qosmio F60-13W SSD Takma

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
TOSHIBA Qosmio F60-13W (i7 740QM,6GB DDR3, GT 330M, 750 GB) bilgisayarım var. Ben bu bilgisayara SSD takmak istiyorum. Bu mümkün mü? Mümkünse hangi SSD'yi önerirsin. 300 TL ve civarı bir bütçem var. Bir de telefon alacağım, 2000 TL bütçem var. Şahsen Galaxy Note'u tercih ettim ama iPhone4S'in donanımı daha güçlü. O da Flash desteklemiyor. Flash desteklemesini sağlayacak bir hile var mı? Yoksa hangi telefonu alabilirim?

Öncelikle bilgisayarında tek sabit disk yuvası olduğu için SSD takmadan önce sabit diskini sökmen gerekiyor. Yani ya SSD ya da sabit disk arasında karar vereceksin. 300 TL bütçe ile bugün 120 GB’lık bir SSD alabiliyorsun. Fakat çok sayıda oyun kuruyorsan bu kapasite yeterli olmayacaktır. Tavsiyem bütçeni 100 lira daha artırıp 240 GB’lık bir SSD alman yönünde. Telefon olarak ise Galaxy S III en iyi tercih olacaktır. HTC One X de var fakat pilin sökülebilir olmaması kabul edilemez.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı