Toshiba Qosmio F60-147 iAtkos ML2 Kurma Sonrası Sorun

MaNu

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Van
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Prg.
Merhaba arkadaşlar.. Elimde bulunan başlıkta belirtmiş olduğum ürüne MacOs yüklerken bir sorunla karşılaşıyorum umarım yardımcı olursunuz. Öncelikle USB diski hazırlayıp işleme başladım. Defalarca gerekli ayarlamaları gözden geçirip tekrar tekrar kurdum. İlk sorun; loading ekranı (14 dk olan) boyunca mikrofon devreye giriyor ve cihazın sesi en üstte kalıp aşırı bir cızıltı eşliğinde kuruyor(Qosmio kullanan bilir, üstün bir ses.).

Bu büyük bir sorun değil aslında önemli olan ikinci sorunum; işlem bitince sistem yeniden başlatma istiyor. Yeniden başlatınca her şey yolunda gidiyor. Ama karşılama ekranı devreye girerken ekranın elektriği kesiliyor. Sadece türkçe bir müzik ve ara sıra voice over sesi geliyor. Görüntü alamıyorum. Cihazımın teknik özellikleri aşağıda, yardımcı olursanız çok sevinirim.. İyi forumlar.

İşlemci Tipi Core™i5-460M İşlemci
İşlemci Hızı 2,53 / 2,8 Turbo GHz
İşlemci Cache 3 MB L2 cache
İşlemci FSB (Veri Yolu) 1066 MHz
Ekran Boyutu 15.6"
Ekran Tipi LED arka ışık teknolojisine sahip Toshiba TruBrite® HD TFT ekran
Ekran Çözünürlüğü 1.366 x 768
Ekran Kartı NVIDIA®
Ekran Kartı Hafızası 1 GB Paylaşımsız (CUDA Teknolojisi)
Grafik İşlemcisi GeForce® GT 330M
HDMI HDMI-CEC
Sistem Belleği 4GB DDR3 RAM
Bellek Tipi DDR3 1066 MHz
Max Bellek max. 8 GB (1066 MHz)
Disk Kapasitesi 640 GB
Disk Hızı 5.400 rpm
Disk Arabirimi Seri ATA HDD
Optik Sürücü DVD Super Multi çift katmanlı sürücü
Ethernet Gigabit Ethernet LAN
Wireless 802.11b/g/n
Bluetooth Bluetooth™ 2.1 EDR
FireWire Yok
E-Sata 1 x eSATA/USB (paylaşımlı)
Usb Portu 3 x USB 2.0
Hoparlör Dahili Harman Kardon® stereo hoparlörler
Toshiba Bas Özelliği Geliştirilmiş Ses Sistemi
Kart Okuyucu 1 x Çoklu Kart Okuyucu
Kamera HD web kamera ve mikrofon
Yüz Tanıma Var
Touchpad Çoklu dokunmatik

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Niresh dene... İatkos her makinede aynı stabilitede çalışmıyor..

Son düzenleyen: Moderatör:
DVD ile yaparsan sorun olmaz.. Makinenin özelliklerine bakınca sen şanslı %50'nin içindesin.. Yani %50 başarı oranı olan laptoplar içinde ikinci %50 içinde olarak %70-90 arası başarı oranın var.. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
İlgin için teşekkürler, işlem sonrası tekrar haber veririm buradan :)

- - - Güncellendi - - -

Niresh olarak ilk işlemi video haricinde yaptım, ses hiç çıkmadı ve görüntü yine gelmedi. İkinci denemeyi videoya göre yaptım. Sorun devam etti. üçüncü denemeyide nvidia seçerek yaptım yine aynı. Verdiğin videoda 11.42 deki logoya kadar her şey normal ama karşılama ekranı gelecekken cihaz çalışmaya devam ediyor ekranın elektriği kesiliyor. Ekran kartından mıdır acaba? Çözüm nasıl sağlanır?

- - - Güncellendi - - -

DVD ile yaparsan sorun olmaz.. Makinenin özelliklerine bakınca sen şanslı %50'nin içindesin.. Yani %50 başarı oranı olan laptoplar içinde ikinci %50 içinde olarak %70-90 arası başarı oranın var.. :)

Şuanki sorundan sonra performans değerlendirmesine bakmayı düşünüyorum :) Umarım uyumlu olur işletim sistemiyle

Ekran kartı %100 uyumlu 2009-2010 yılı Macbookpro ile aynı... Diğer duruma gelince sana ilaç olarak bol bol youtube video Hackintosh kurulumu izlemeni tavsiye ediyorum... Çok basit bir hata yada gözden kaçırdığın birşey vardır izlerken farkedersin...

Ekran kartı %100 uyumlu 2009-2010 yılı Macbookpro ile aynı... Diğer duruma gelince sana ilaç olarak bol bol youtube video Hackintosh kurulumu izlemeni tavsiye ediyorum... Çok basit bir hata yada gözden kaçırdığın birşey vardır izlerken farkedersin...

Yabancı forumlarda benzer hatalara bol bol yer verilmiş ama anlayamadığımdan dolayı bir şey yapamıyorum. Benzer bir hata ile karşılaşan olmadı mı acaba ?

com.apple.Boot.plist dosyasına GraphicsEnabler satırı ekledin mi? Benim anlatmak istediğim birçok video izlemeniz lazım yoksa ufacık bir sorunda takılıp kalırsınız..

Mac Os X Lion Final Boot İso [Kurulum+Boot+Video Anlatım] Boot Çözüldü!!! - Sayfa 96

Burayı oku aynı makine aynı sorunlar..Üye ol denileni yap, umarız sorununa çare olur..

O bölüm kapalı sitede :) Bakmaya devam ediyorum.

- - - Güncellendi - - -

Tekrar merhaba. İş yerinde epey uğraşmıştım bir sonuç alamamıştım ama eve gelince açtığım gibi masaüstüne kadar geldi. 2 - 3 sefer kapatıp açtım sorun yok. Ama ekran-ses-wifi-bluetooth kartları kullanılmıyor. Telefonum ile kablolu bağlanıyorum şuan. Bu kart sorunlarını nasıl giderebilirim? Özellikle ekran çok aşırı kasıntılar yapıyor.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı