Toshiba Qosmio X505-Q870 Ekran Kartı Değişimi

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Toshiba X505-Q870 model bir dizüstü bilgisayara sahibim 2010 Ağustos da aldım aslında, çok da eski sayılmaz yani; fakat o zaman da aklımı kurcalayan bir şey olmuştu ve yavaş yavaş rahatsız edici olmaya başladı.
Bilgisayarımda Intel Mobile Corei7 720QM işlemci 4GB Ram 500GB 7200RPM HardDisk ve GeForce GTS360M ekran kartı var.
Ekran kartını biraz araştırdım ve GTS260M in fabrika overclock lu hali olduğunu keşfettim. Çok performanslı bir kart olmasına rağmen DX11 desteği yok.
Benim bu şartlar altında mevcut ekran kartımı değiştirmem acaba mümkün mü?

Şu andaki ekran kartın ayrı bir karta benziyor. Yani anakarta büyük ihitmalle Mini PCIe yuvasından bağlıdır. Yani büyük ihtimalle değiştirlebilir. Fakat şyle bir şey var. Yeni alacağın kart sistemin fizksel yapısına uymayabilir, soğutma sistemine de uymayabilir hatta BIOS’una da uymayabilir. Yani olumsuz yanları çok. Tavsiyem idare edebildiğin kadar o kartla idare et. Tıkandığın noktada yeni bir pc al.

Uyarı! Bu konu 14 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı