Toshiba Satellite A300-15A Ekran Kartı Değişebilir Mi?

Dexsonic

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar.
Benim sorunum yaklaşık 1 ay önce başladı. Bilgisayarın ekran yazıları şerit şerit oldu yazılar birbirine girmiş gibiydi ve hala öyle. Bilgisayar açılmıyor güvenli modden girebiliyorum ancak. Fakat onda da böyle. Bilgisayar tamircisine götürdüm bana ekran kartı çipinin değişmesi gerektiğini söyledi, 150TL gibi bir fiyat söyledi bende yaptırmadım. Sonraları kendiliğinden düzeldi ve yine aynı sorun başıma geldi. Şuanda bile güvenli moddan yazı yazıyorum. Acaba ekran kartı mı değişsem yoksa tamircinin dediği gibi mi? Fakat düşünüyorum da bilgisayar 12 yıllık uyumlu bir ekran kartı olup olmadığını araştıramıyorum. Bulursam ekran kartını değişicem fakat sizlerden yardım istiyorum laptopumun ekran kartını değişme konusunda. Değişebiliniyorsa hangi ekran kartlarıyla uyumludur bana lütfen yardımcı olun. Kimseden bu türlü doğru bir yardım alamadım.
Bilgisayarımın modeli ve markası: Toshiba Satellite A300-15A
Bozuk ekran kartım ise: ATI Mobility Radeon HD 3650
Lütfen yardımlarınızı bekliyorum çok çaresiz durumdayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartın değişmez, adamın yapacağı tahminen çıkartıp yeniden lehimlemek olacaktır, ya da aynısıyla değiştirecektir ama dediğim gibi ilk senaryo daha olası.
Öte yandan o kadar eski makina, o işlemden sonra seni çok da götürmeyebilir, biraz şans işi.

Son düzenleyen: Moderatör:
PEki başka bir sorum daha olacak . ben pcyi ısıttığımda ekrandaki bu sıkıntı düzeliyor. Isıtarak kendim düzeltebilir miyim ?

Dün ikinciel core2duo T9600 4GB laptop 350'den satılıyordu.
Belki makinayı tamirciye satıp üstüne reballing parasını ekleyip başka bir makinaya da geçebilirsin ama eski makinalarda risk her zaman için var.

Reballing linkinden ne olduğuna bakmamışsın sanırım.

nasıl bakabilirim peki kardeş bana yardımcı olur musun ? bari birşeyler yapayım
makinaya da 100 lira veremeyeceğini söyledi bir de :)

bana 3-4 gün idare edebilecek kadar giderse hiç sorun olmaz :) çok sıktım sizide kusura bakmayın saç kurutma makinasıyla 20 dakika civarı bir ısıtma yapsam ne gibi verim elde edebilirim ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı