Toshiba Satellite C660-2C9 Laptop Yükseltme

Umut Özgan

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. Başlıktaki laptopu kullanmaktayım. İşlemci olarak B950 kullanıyor. Ben bu işemciyi i5 3230M ile değiştirip değiştiremeyeceğimi merak ediyorum. B950, PGA988 soket kullanıyor. i5 3230M ise FCPGA988 soket kullanıyor. Böyle bir upgrade yapmam mümkün müdür? Yardım ve görüşlerinizi bekliyorum.

Cihazınızla uyumlu işlemciler 2000M serisi. Yine de laptopun soğutma sisteminin takacağınız işlemciyi kaldırabilmesi gerek. B950, 35W bir işlemci. Takacağınız işlemci de bundan yüksek olmamalı.

Hocam dediğinize göre i5 2410M uygun görünüyor. 2000M serisi ve TDP değeri 35W

CPu-z kurup mainboard sekmesi görselini atar mısın?

Tabii ki.
Image1551448083.270636.jpg

Bu ürünler çipset ile uyumlu ürünler, BIOS'da bir engel yoksa takar takmaz çalışırlar.
Bazılarının 2 tipi var, BGA ve PGA soket olarak, sana PGA lazım, diğeri lehimleniyor çünkü.
Çipset desteklemediğinden 3230M olmaz, çalışırsa da yarım saatte bir kapanır.

Son düzenleme:
Bu ürünler çipset ile uyumlu ürünler, BIOS'da bir engel yoksa takar takmaz çalışırlar.
Bazılarının 2 tipi var, BGA ve PGA soket olarak, sana PGA lazım, diğeri lehimleniyor çünkü.
Çipset desteklemediğinden 3230M olmaz, çalışırsa da yarım saatte bir kapanır.

2. Nesil işlemci kullanacağım. Sanırım 2410M alacağım diğerleri gereksiz pahalı çünkü. Bilgiler için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı