Toshiba Satellite C660-2TM Mac Os X Mavericks Kurulumu

leventadiguzel

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
SANATÇI
Arkadaşlar,
Öncelikle herkese merhabalar. Yaklaşık 3 gündür o forum senin bu forum benim dolaşıp dizüstü bilgisayarıma mac kurmak için inanılmaz çaba sarfediyorum. İnanın bu çabayı mac almak için para toplamak üzerine yapsam mac alırdım. Forumlarda inanılmaz detaylar var evet çok güzel ama öyle detaylar ki sanki herkes bilgisayar mühendisi ve anlayacak zannediyorsunuz galiba.

Evet anlayamıyorum!

Şimdi sizden ricam bana birazcık yardımcı olmanız bu sayede mac kuramayan diye bir şey kalmayacaktır çünkü öyle sorular geliyor ki biraz terleyeceksiniz..

Başlayalım,

İlk sorum, yıl 2014 ay olarak kasım ayındayız yok o çıktı yok bu çıktı inanılmaz kafa karıştırıyor.

1. Basitçe, şuanda ki orta düzey bir bilgisayara en iyi kurulabilecek sistem hangisi?
  2. Bu sistemi nasıl kurarız ( şu video linkini atmayın ! o sisteme bakarak olmuyor!)
  3. Sistem sonrası boot0 eror bootaeror gibi sorunları çözmek için en kolay yok nedir?
  4. Anakart modellerinin uefi destekleyip desteklemediğini nasıl öğreniriz?
  5. Destekliyorsa neyi desteklemiyorsa neyi kullanmamız gerekir?
  6. USB ile bağlanıyorum ancak iş usb çıkarmaya gelince boot moot sıkıntı yaşıyorum bu konuda çok çok çok videosuz olarak detaylı bir şekilde yazarsanız iyi olur.
  7. Wi-fi simgesi görünmüyor internete bağlanmıyor nasıl çözerim?

Bilgisayarım
  • SATALLİTE C660-2TM
  • 4 gb ddr3 ram
  • NVDIA Ge-force 315 ekran kartı
  • 2. nesil Intel® Core™ i5-2450M İşlemci saat hızı : 2,50 / 3,10 Turbo GHz
  • Ön Veri Yolu : 1333 MHz 3. seviye önbellek : 3 MB

Eğer bana link göndermeden soruları tek tek 1 2 3 olarak cevaplayabilecek bir babayiğit varsa lütfen bekliyorum. İlginize teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam AIDA64 gibi bir program ile sistem bilginizi paylaşmanızda fayda olacağını düşünmekteyim..
Sistem bilginiz olmadan (muhtemelen) fazla yardım bulamayabilirsiniz.

1. O sisteme istediğiniz mac sürümünü kurabilirsiniz.
  2. Forumda verilen yosemite ile başlayın. (Bu arada intel tabanlı bir pc ye mac kurmak sabır ve araştırma işidir şıp diye kurulmaz)
  3. Sözünü ettiğiniz hataların çözümü forumda var. (Çözümü sadece bu gün üç kişiye ayrı ayrı yazdım, takdir edersinizki her arkadaşa yeniden yazmak biraz zor. Eğer kurulumda bu hataları alırsanız çözeriz.)
  4. Sistem özelliklerinize bakın uefi destek konusunda netten de bilgi alabilirsiniz, hemen kurulum istiyorsanız chameleon kurulumu deneyin.
  5. Wifi kartınızın mac üzerinde çalışıp çalışmayacağını araştırın. (Kart marka ve modelini yazın yardımcı olalım.)
Bu arada hatırlatmam gereken bir konuda şu: laptop optimus özellikli ise yani harici ekran kartı nvidia dışında tümleşik intel ekran kartı varsa bu nvidia dan vaz geçmeniz anlamına gelecektir. Sisteme tanıtmanız mümkün olmayacaktır.
Kolay gelsin.

1. O sisteme istediğiniz mac sürümünü kurabilirsiniz.
  2. Forumda verilen yosemite ile başlayın. (Bu arada intel tabanlı bir pc ye mac kurmak sabır ve araştırma işidir şıp diye kurulmaz)
  3. Sözünü ettiğiniz hataların çözümü forumda var. (Çözümü sadece bu gün üç kişiye ayrı ayrı yazdım, takdir edersinizki her arkadaşa yeniden yazmak biraz zor. Eğer kurulumda bu hataları alırsanız çözeriz.)
  4. Sistem özelliklerinize bakın uefi destek konusunda netten de bilgi alabilirsiniz, hemen kurulum istiyorsanız chameleon kurulumu deneyin.
  5. Wifi kartınızın mac üzerinde çalışıp çalışmayacağını araştırın. (Kart marka ve modelini yazın yardımcı olalım.)
Bu arada hatırlatmam gereken bir konuda şu: laptop optimus özellikli ise yani harici ekran kartı nvidia dışında tümleşik intel ekran kartı varsa bu nvidia dan vaz geçmeniz anlamına gelecektir. Sisteme tanıtmanız mümkün olmayacaktır.
Kolay gelsin.

Aetreon marka ethernet kartı kendi sitesinde o şekilde lanse etmişler.
Ayrıca sürekli problemler var ve indirip kurduğumuz programlar videodakilerle aynı değil.
Hata burada yöneticilerin programları takip edip güncelleyerek şu program daha güncel ya da yenisi çıktı bu şekilde olacak diye yapmaları gerekirken saçma sapan sen mac kurma sen kuramıyorsun kuramıyorsan boşver gibi cevaplar görüyorum. Eğer bir iş yapıyorsan ( ücret almadan ki reklam ve bu kadar video ün olayını saymıyorum ) en iyisini yapacaksın bizim Türk mantığı bu işte 2 başarılı iş olsun gerisi boşver. Konuyu dağıtmadan bana önerebileceğiniz bir mac sürümü var mı? Bu 10.9.1 hatalı gibi görünüyor. Yosemite falan mı kursam?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı