Toshiba Satellite C855-28H Bootloader sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yağız ERASLAN

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Sizden bir konuda yardım istiyorum. Sistemime Big Sur'u yüklemek istedim. Balenaetcher ile USB'ye RAW formatlı dosyayı yazdırdım. BIOS ayarlarını yaptım. Boot etmesi gereken yerde siyah ekran kaldı. Bootloader ile ilgili bir problem gibi geldi bana. OpenCore kullanılıyor olması lazım indirdiğim imajda. Çünkü Catalina için bulduğum dosyalarda Clover dosyası vardı EFI klasörünün içinde, onu USB içindeki EFI klasörüne atıp tekrar denedim. Clover açıldı fakat bu seferde Big Sur için yükleme seçeneği çıkmadı.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Herhangi bir hata çıkmıyor. Ayarları yapıp Boot etmek istediğimde bu siyah ekranda kalıyor ve beklememe rağmen herhangi bir şey çıkmıyor. Technopat'ın rehberinde bulunan güncel Big Sur imajını kullandım. Bilgisayarımın özellikleri de şöyle (bazı konularda gördüm istemişsiniz)

İşlemci: Intel Core i3-3120M CPU 2.50GHz
RAM: 4 GB (elimde 2 GB kapasiteli bir RAM daha var. Onu da takabilirim ama önce uyumlu olup olmadığına bakmam gerekiyor.)
SSD: 250 GB.
Ekran kartı: AMD Radeon HD 7500/7600 series.

@tristessehivernale @Yiğit Gençer

Dosya Ekleri

• 20210311_225515.jpg
    20210311_225515.jpg
    68,7 KB · Görüntüleme: 35
  • 20210311_225515.jpg
    20210311_225515.jpg
    68,7 KB · Görüntüleme: 36
Tamamdır. Yardımınız için çok teşekkür ederim. Deneyip sonucu burada paylaşacağım.
Son bir isteğim daha olacak mazur görün ama, Technopat forumdaki benim kullanabileceğim bir linki paylaşabilir misiniz? Dediğim gibi mazur görün lütfen çünkü ilk kez deneyeceğim.

@tristessehivernale

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı