Toshiba Satellite L50-A Hackintosh Kurmak

Vedat Ünal

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba Technopat ailesi. Herkese selamlar, i̇yi çalışmalar. Öncelikle başta Recep hocam size sormak i̇stiyorum. Yardım etmek i̇steyen arkadaşlar da olursa çok minnet duyarım :)

Geçen sene bir laptop aldım. Toshiba Satellite L50-A serisi bir PC. Hackintosh yapmak i̇stiyorum fakat nasıl yapacağım konusunda kafam karıştı.

• Şimdi USB diskimi takıyorum. boot menüsü geliyor karşıma. Options diyorum ve -x moduda alıyorum öncelikle. Intel Inject kısmını kaldırıyorum ve akabinde bi alt kısmında ki menüden kernel patch pm diye bişey var, onu seçiyorum. Yoksa boot menüsü açılmıyor.
  • Gelelim kuruluma . Kurulum tamam sorunsuz ekrana ulaşıyorum. Sıra Geliyor Clover ile boot etmeye. Recep Hocam UEFI destekli olanlar için clover boot u kullanın demişti. Şimdi benim biosa girince UEFI kısmı var ve pc aldığımda 8.1 64 bit yüklüylü. Şimdi Windows 7 64 bit yüklü. Bu sorun olur mu? Yoksa 8.1 mi yapmam lazım kurulum için?
  • Diğer ise clover boot ise eğer neden mount EFI'yi tıklayınca sadece boş bir efi klasörü çıkıyor. Yoksa chameleon boot mu yapmam lazım?
  • Diğer sorum kext utility açıyorum ve kextleri yüklüyorum. Internet ve ekran kartını devreye sokuyorum ses kartı ve diğer işlevsel donanımlar devre dışı. Toshıba PC'de DTS sound ses kartı mevcut ama 64 bit sistem yükleyinde hd audio otomatik olarka tanıyor. Yani ses kartı sürücüsünü yüklemiyorum gerek kalmıyor.
Bu arada clover boot un tüm sürümlerini denedim hepsi aynı. Mount efi sadece boş klasör çıkıyor yani @Recep Baltaş hocam sizin video da anlattığınız gibi bir harici disk çıkmıyor. Harici kurulum belleğindeki efi klasörü de açılmıyor. Kurulum diski dışında başka harici disk görmüyor.

Bilgisayarımın Kendi touch pad ve kalvyesini görüyor, sıkıntı yok. Harici bağlantılı kalvye mause de de sıkıntı yok. Neden boot edemiyorum bu ilk sorum ve boot yapmaya çalışırken neden windows zarar görüyor ve iki sistemde tıkanıyor ve açılmıyor. Şimdiden teşekkürler yardımcı olduğunuz için. Sorum bu kadar.

Teknik Özelliklerim Bilgisayarımın;
  • CPU Türü: Mobile QuadCore Intel Core i7-4700MQ, 2500 MHz
  • Anakart adı: Toshiba Satellite L50-A
  • Anakart Çipseti: Intel Lynx Point HM86, Intel Haswell
  • Görüntü Bağdaştırıcısı: NVIDIA GeForce GT 740M (2 GB)
  • 3D-Hızlandırıcı: Intel HD Graphics 4600
BIOS Özellikleri:
  • Sağlayıcı: TOSHIBA
  • Sürüm: 1.90
  • Yayım Tarihi: 09/19/2014
  • Boyut: 4 MB
  • System BIOS Version: 1.90
  • Embedded Controller Firmware Version: 1.30
  • Açılış Sürücüleri: Floppy Disk, Hard Disk, CD-ROM
  • Yetenekler: Flash BIOS, Shadow BIOS, Selectable Boot, EDD, BBS
  • Desteklenen Standartlar: DMI, ACPI, UEFI
  • Genişleme Yeteneği: PCI, USB
  • Virtual Machine: Hayır

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Windows 7'nin UEFI desteği yok ve biz de Windows 7'ye destek vemriyoruz. Burada 7 kullanıyorsanız dışlanıyorsunuz. Açık ve net. Bunu belirteyim ilke olarak :) Windows 8.1 64 Bit kullanmak zorundasınız ve bu da UEFI kurulmuş olursa daha iyi olur.

UEFI olmayan kurulumda Mount EFI çalışmaz çünkü bir EFI bölümü yoktur. Yine ek olarak güvenli modda da Mount EFI komutu işlemeyebilir. Normal modda çalışacaktır.

Yapmanız gereken bu rehberi izlemek:

ASUS VivoPC'ye Mac OS X ve Windows 8 Kurulum Rehberi » Technopat

Tabi burada Mavericks kuruyoruz ama siz Yosemite kuracaksınız. Bu İmajı kullannın:

[Beta] OS X 10.10.3 RAW ve DMG İmajı | Technopat Sosyal

Bu şekikde UEFI Dual boot bir sistem kurabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı