Toshiba Satellite P50-C-14M HDD takılı laptopa ek olarak SSD takılır mı?

Merdocll

Femtopat
Arkadaşlar merhaba öncelikle.
Benim laptopuma HDD'yi sökmeden SSD takılabilir mi bunu öğrenmek istiyorum.
Laptopumun markası: Toshiba Satellite P50-C-14M.
Benim laptopum;

20200927_141828.jpg

Arkadaşımın laptopunda SSD var ve HDD'den ayrı takılmış aynı durum bende de geçerli olur mu?
İçini açıp her iki laptopun da fotoğrafını çektim anlayan arkadaşlar beni yönlendirirse çok sevinirim.
Arkadaşımın laptopu;

20200927_141859.jpg

Dosya Ekleri

• 20200927_141859.jpg
    20200927_141859.jpg
    204,7 KB · Görüntüleme: 70
  • 20200927_141828.jpg
    20200927_141828.jpg
    189,7 KB · Görüntüleme: 112
Arkadasinizda M.2 slotlu bir anakart var, sizde yok gibi duruyor. HDD'yi cikartmadan takamazsiniz galiba. Internette bakindim fakat ekstra bir SATA veya M.2 slotu yok.

Arkadaşınızın bilgisayarında M.2 var, sizde yok. HDD'nizin yerine SSD'nizi, DVD girişine de bir kızak yardımıyla HDD takacaksınız. Tam tersini yaparsanız SSD'nizden tam verim alamayabilirsiniz.

Arkadasinizda M.2 slotlu bir anakart var, sizde yok gibi duruyor. HDD'yi cikartmadan takamazsiniz galiba. Internette bakindim fakat ekstra bir SATA veya M.2 slotu yok.
Tamam hocam teşekkür ederim sağolasın :)

Arkadaşınızın bilgisayarında M.2 var, sizde yok. HDD'nizin yerine SSD'nizi, DVD girişine de bir kızak yardımıyla HDD takacaksınız. Tam tersini yaparsanız SSD'nizden tam verim alamayabilirsiniz.

Teşekkür ederim hocam bu arada kızak yardımıyla dediğiniz işlemi anlatıyorlar çok zor bi işlem değil sanırım. Bir de laptopa bir zararı olur mu acaba ?

Sizin kullandığınız model internette varsa bana atabilir misiniz linkini?
DVD kızağı bilgisayardan bilgisayara değişebilir. Benim bilgisayarıma 9,5 mm olan uydu, sizinkisi için daha ince veya kalın bir kızak gerekebilir. DVD-RW sürücünüzün kalınlığını cetvelle ölçüp kalınlığı belirleyebilirsiniz.

Ben böyle bir şey almıştım. Her ne kadar üründe S-Link yazsa bile Platoon marka geldi. Pek takmadım, sorunsuzca kullanıyorum ama sorun çıkmayacağı anlamına gelmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı