Çözüldü Toshiba Satellite Pro R50-B anakartı TPM 2.0 yapma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Çnrrr

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: Intel(R) Core(TM) i5-5200U CPU @ 2.20GHz (4 CPUs)

RAM: 16 GB 1600 MHz (DDR3L) / DirectX sürümü: DirectX 12

Sistem türü: 64 bit işletim sistemi / Sistem modeli: Satellite Pro R50-B

Ekran kartı: Intel(R) HD Graphics 5500
Meslek
Öğrenci
RAM
4 GB
SSD veya HDD modeli
TOSHIBA MQ01ACF050
Ekran kartı
Intel HD Graphics 5500
Anakart
Satellite Pro R50-B
İşlemci
Intel Core i5-5200U 2.20GHz (4 CPUs)
Merhaba. Toshiba Satellite Pro R50-B adlı bir anakartım var. Windows 11'e yükseltmek istiyorum fakat TPM 1.2 olarak gözüküyor. Yükseltilir mi? Ya da yükseltilmese bile 1.2 TPM ile Windows 11 çalışır mı?

Çözüm
TPM atlayarak yapabilirsiniz. Başka türlü ise zor. TPM çipi takıldı diyelim. Yine olacağının garantisi yok. BIOS da tanımayabilir. TPM 2.0 zorunlu olan yerlerde sıkıntı olur. Başka türlü ise sıkıntı olmaz.
TPM atlayarak yapabilirsiniz. Başka türlü ise zor. TPM çipi takıldı diyelim. Yine olacağının garantisi yok. BIOS da tanımayabilir. TPM 2.0 zorunlu olan yerlerde sıkıntı olur. Başka türlü ise sıkıntı olmaz.

Çözüm
Hocam peki oyun oynanır mı? Mesela Valorant, LoL, PES 2017 gibi.

Maalesef hocam. Dediğim gibi TPM 2.0 zorunlu olanlar oynanmaz. Diğerleri oynanır. Özellikle Valorant sıkıntı.

Hayır hocam. Donanımsal olarak sıkıntı olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı